Mick Doohan a Black Spots

FilipT 20.11.2012

fotka

Australská bezpečnostní kampaň se nazývá Black Spots a zajímavým způsobem učí motorkáře dávat si pozor na křižovatkách. Jak tedy jdou na osvětu u protinožců?

Trochu těžko se to překládá, český ekvivalent Black Spots je nejenom „černé fleky“, ale také „slepá místa“ nebo i „nebezpečné situace“. Hlavním cílem kampaně je upozornit motorkáře na nebezpečné situace a hlavně problémové křižovatky, kde se stane většina výžných nehod s motorkou. Mluvčím této akce je pětinásobný mistr světa MotoGP, Mick Doohan, který v sérii videí ukazuje nebezpečné situace a dává rady, jak se v nich zachovat.

A když už jsme u „black spots“ - zadívejte se na následující obrázek alespoň na deset vteřin a uvidíte, jak snadno se dá lidské oko oklamat. Obě světle modré motorky nad a pod černým bodem prostě zmizí...

Celý projekt najdete na tomto webu, kde jsou šikovně zkombinované bezpečnostní spoty a záběry vážných motorkářských nehod z dopravních kamer. Všechno je pak ztvárněné pomocí mapky a vařím, že pokud strávíte pět minut zábavy při sledování spotů, možná pak ve městě budete na provoz nahlížet trochu jinak.

A ještě perlička na závěr - v Austrálii si špičkových jezdců i špičkových strojů opravdu váží. Závodní pětistovka Honda NSR i Doohanova výbava se dostaly až do národní galerie. Dílo připomíná mašinu i s jezdcem, která jakoby explodovala a zamrzla v pohybu...

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.