Motosalon 2013 již tento čtvrtek!

Motodenik.cz, BVV 3.3.2013

fotka

Netrpělivé čekání na to, až ze silnic konečně zmizí sněhová břečka, se krátí ke konci, jarní výstava Motosalon začíná již tento čtvrtek. V moderních pavilonech výstaviště v pražských Letňanech se opět představí téměř všechny hlavní značky motocyklů a výrobci doplňků na mezinárodní výstavě pořádané za podpory motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů.

Od čtvrtka 7. března se výstava otevírá pro veřejnost 12:00-19:00, od pátku do neděle bude vítat návštěvníky 10:00-20:00, v neděli jen do 17:00. Výstaviště PVA Expo Letňany najdete snadno - kousek od konečné metra C- viz mapa. A poslední důležitý údaj - vstupné je 180 Kč, ovšem po registraci na webu pak zaplatíte pouze 150 Kč. A na co se můžeme na výstavě těšit?

Video z předchozího ročníku výstavy Motosalon 2012

Značky a jejich novinky

S dvojnásobnou výstavní plochou proti předchozím ročníkům počítá například dovozce americké legendy Harley-Davidson, který na Motosalonu oslaví své 110. výročí. Rozsáhlý výstavní stánek chystá také největší světový výrobce motocyklů Honda. Ta představí kompletní modelovou řadu pro rok 2013, k vidění tak bude dobrá padesátka strojů této značky.

Další japonský výrobce, Yamaha, přichystal nové cestovní modely FJR1300A a FJR1300AS nebo nový cruiser XV1900A Midnight Star CFD. Italskou produkci budou reprezentovat značky Aprilia, Moto Guzzi, Gilera, Piaggio a Vespa. Na stánku importérské společnosti A-Spirit se mimo jiné objeví superbike Aprilia RSV4 Factory APRC ABS, cestovní enduro Aprilia Caponord 1200 nebo custom bike Moto Guzzi California 1400 ABS/TC. Zástupcem britské klasiky bude značka Triumph s inovovanými modely Daytona a Street Triple.

Hlavním tahákem motocyklové divize BMW bude terénní řada GS a první vodou chlazený boxer R1200GS. V Evropě zůstaneme se značkou URAL a s rakouskou KTM, která doveze nejsilnější sériově vyráběný silniční jednoválec na světě Duke 690 ve verzi R, a pro zaryté dobrodruhy novotou vonící KTM 1190 Adventure. Nově se mezi vystavovateli objeví další značka z nového světa - Cleveland CycleWerks a jejich Tha Heist – Bobber. Vrací se i Royal Enfield. Na stánku mediálního partnera se objeví i Kawasaki s modely Ninja 300, Z800 a ZX-6R 636 a VERSYS 1000.

Karel Abraham zahájí Motosalon společně s VIP hosty

Motosalon bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 7.3. ve 12.00 hodin a mimo tradiční oficiální část se zde představí i známé tváře, které jsou spojeny se světem motorkářů. Přijedou například herci David Matásek a Roman Vojtek, Eliška Bučková nebo třeba zpěvačka Martina Pártlová. Zpovídat je bude moderátor Standa Berkovec. Jezdec MotoGP Karel Abraham představí veřejnosti svou zbrusu novou motorku značky Aprilia a motorkářský guru Pepa „Sršeň“ popovídá, jak testuje motorky v pořadu Autosalon na TV Prima.

Brno Circuit a Škola bezpečné jízdy s Karlem Abrahamem

MOTOSALON bude letos zaměřený zvláště na skútry 125 ccm a bezpečnost motorkářů. Partner veletrhu Brno Circuit a Karel Abraham budou prezentovat Školu bezpečné jízdy na okruhu a v sobotu bude jezdec návštěvníkům k dispozici při autogramiádě.

Soutěž o skútr Kentoya

Chybět nebudou divácké soutěže o hodnotné ceny a za zmínku stojí i hlavní soutěž o skútr KENTOYA. Zúčastnit se může každý návštěvník, který si zakoupí vstupenku na veletrh Motosalon. Vyplní na vstupence kontaktní údaje a tip na celkovou návštěvnost veletrhu, vhodí do sběrného boxu, který bude umístěn u pódia. Po skončení veletrhu bude návštěvník s nejlepším tipem odměněn skútrem značky Kentoya.

Čtyřkolky na venkovní ploše

Veletrh reflektuje i velkou oblibu čtyřkolek. Společnost ASP Group předvede na venkovní dráze u haly 3 širokou nabídku užitkových čtyřkolek americké značky Arctic Cat. Představí se také značky TGB, Access Motor nebo značky KYMCO a Can-Am – ty zas naleznete na expozicích v halách.

Skútry 125 na vyzkoušení

Výrobci a dovozci motocyklů se v letošním roce zaměřili na třídu lehkých motocyklů a mopedů do 125 ccm. Důvodem je změna legislativy, která umožňuje držitelům oprávnění skupiny B pro osobní automobil zároveň řízení motocyklu v této kategorii. Na veletrhu MOTOSALON se proto většina značek bude snažit představit maximum toho, co ve třídě do 125 ccm nabízí. Například Honda přichystala zcela novou generaci skútru SH125, který díky své dvacetileté historii patří mezi nejprodávanější v Evropě. Součástí veletrhu bude venkovní testovací polygon, kde si zájemci budou moci vyzkoušet jízdy na skútrech 125 a najít ten svůj mezi značkami Honda, Yamaha, KYMCO nebo italských výrobců. Možnost vyzkoušet si své jízdní dovednosti v jedné stopě nabídne škola Bezpečně na motorce trialového šampiona Mirka Lisého na strojích s unikátními protipadacími rámy.

Crazy day a Globus smrti

Jednou z akcí letošního MOTOSALONU bude i kaskadérská show "Crazy Day". Program bude podle Jana Holuba z organizačního týmu začínat kaskadérským programem na motorkách pro menší děti s rodiči. Profesionální kaskadéři se představí v kostýmech populárních akčních hrdinů, jako jsou Batman a Superman nebo jako večerníčková dvojice Pat a Mat. Známé nešiky na skútru předvedou kaskadéři Adam Peschel a David Zavadský. Celý program bude doplňovat velkoplošná videoprojekce. Na představení pro děti naváže atrakce zvaná Globus smrti.

Mini racing - skútr klub AČR připravuje program pro malé návštěvníky - MiniGP

Na venkovní ploše bude Skútr klub pořádat pro děti seriál závodů MiniGP, Mini moto, kterého se mohou zúčastnit děti od 6 let na minibikách přes větší děti na strojích MiniGP až po dospělé na závodních skútrech, které dosahují v určitých aspektech parametrů závodů "velkých motorek".K vidění budou motorky všech třech kategorií společně se svými jezdci, takže bude možné tyto stroje vidět i v akci.

Racetrack service s.r.o představí závodní speciály Ducati, Suzuki, KTM, Yamaha a Honda

Společnost Racetrack sevice představí na Motosalonu závodní speciály pro závody na autodromech a přírodních okruzích pro sezónu 2013, mezi exponáty můžete vidět – Ducati 848. Ducati 999R, Ducati 1199 Panigale, Suzuki GSXR 1000, KTM RC8, Yamaha R6, Honda CBR 600, v sobotu pak proběhne autogramiáda s jezdci.

Testovací dráha Akumoto

Po velmi dobré zkušenosti z Brna bude vybudována i v Letňanech zkušební dráha pro elektrické skútry, na které si návštěvníci mohou zajezdit i zasoutěžit. Navíc bude na Motosalonu odhalen jubilejní skútr Akumoto 600, který zde najde i svého nového majitele. Můžete to být právě vy.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.