Ducati Hypermotard SP je v redakci!

Jan Altner, foto: autor 12.4.2013

fotka

Dnes jsme konečně převzali nový motocykl v MOTO ITALIA na Pankráci a zahájili slíbený dlouhodobý test Ducati Hypermotard SP 2013. A řeknu vám, je to nádherný pocit vyzvedávat si zbrusu novou motorku, která mi bude říkat „pane“!

Při koupi motocyklu jsme ocenili profesionální zaškolení, dozvěděli jsme všechny detaily o provozování tohoto stroje. Seznámili jsme se s palubním počítačem, způsobem zajetí při prvních kilometrech, ovládáním motocyklu a jeho základní údržbou. Veronika nám pak předala kompletní dokumentaci a manuál v českém jazyce. Informovala nás o záruce a představila nám související služby. Z této oblasti mne asi nejvíc překvapily asistenční služby. Nutno konstatovat, že to bylo příjemné překvapení.

Motocykly Ducati zakoupené u autorizovaných prodejců mají standardně asistenční služby po celou dobu záruky – tedy dva roky. Pokud se dostanete se do problémů a nebudete moci pokračovat v cestě, můžete se spolehnout na bezplatný odtah do autorizovaného servisu. A to i v případě, pokud píchnete kolo nebo havarujete! A tyto služby můžete navíc využívat i v zahraničí. Jedná-li se o záruční servis je vám hrazeno i ubytování, či zajištěna cesta domů – pokud by oprava vyžadovala delší dobu.

Nabízených služeb v rámci asistence je samozřejmě mnohem víc a tento článek by na ně nestačil. Při první vyjížďce jsme nafotili pár statických fotek. Celkově první dojmy z jízdy jsou úžasné! A to i přesto, že se jedná pouze o opatrné zajíždění. Během první tisícovky kilometrů bychom neměli vytáčet motor přes pět až šest tisíc otáček. Jízdní fotky jsme zatím kvůli dešti odložili. Po zajetí motocyklu pro vás připravíme test, ve kterém vás s Hypermotardem seznámíme podrobněji po technické stránce, chybět nebudou ani naše dojmy z ovladatelnosti a sportovnějšího svezení na okruhu.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.