3xS = Sertao na servisu ve Stratosu

Karolína Vosátková 27.8.2013

fotka

Na podzim minulého roku naše redakce rozrostla o jeden přírůstek – BMW G650GS Sertao. Teď můžeme říct, že čas opravdu utekl jako voda a kde se vzalo, tu se vzalo, na tachometru 10 000 km.

Sertao bylo koupeno u společnosti Stratos a právě do Stratosu jsme se s ním zajeli na garanční prohlídku v deseti tisících. Jak jistě víte Stratos Auto otevřelo 8. října 2012 jeden z nejmodernějších autosalonů v Evropě a to v Praze na Proseku.

V den, kdy jsem Sertao vezla na servis, pršelo jako z konce, motorka zablácená, já promočená na kost. V tomhle stavu jsem vešla do moderního showroomu, který se čistotou jen blyštěl, a já doufala, že mě i motorku nevynesou v zubech ven. Nic takového se samozřejmě nestalo. Motorkáře tu mají rádi a během chvilky jsem uvelebená do pohodlné kožené sedačky (kolem které se během chvíle vytvořila ohromná louže) a usrkávám horkou kávu. Motorka se v ten moment neměla o nic hůř jak já – prostory servisu mi svou čistotou zlehka připomínaly nemocniční sál... na soukromé klinice ve Švýcarsku.

Během čekání na servis jsem měla dost času porozhlédnout se po prostorech salonu (a nakapat po podlahách o něco více vody ;-). Samostatnou „motorrad“ sekci najdete v zadní části salonu. Krom motorek zde narazíte i na vybavení a spoustu doplňků, nejnovější kolekci Motorrad a velice milý a vstřícný personál.

A čeho se ta naše modrobílá můra při servisu na 10 000 km dočkala? Výměny motorového oleje a filtru, kontroly ventilových vůlí, výměny brzdové kapaliny, kontroly dotažení přepákování zadní vidlice, těsnicáích materiálů, žárovky a aby byla opravdu tip top, nechyběl ani nový nános spreje na řetěz.

Krom toho Sertao absolvovalo kontrolu všeho možného jako třeba chladící kapaliny, hladiny elektrolytu v baterce, brzdových destiček, ložiska hlavy řízení, světel, kontrolek a dalších nezbytností, protože když jedete ze servisu, chcete mít zkrátka jistotu, že vás během příštích pár tisíc kilometrů nic nepřekvapí.

Servisák mi ještě upravil lehce ohnutý stojánek a motorku jsem zpátky dostala natolik čistou, že jsem si nebyla jistá, jestli jsem nenavštívila místo servisu myčku. My si teď s motorkou budeme užívat další kilometry a uvidíme se na další garančce!

 reklama

Videa

InstagramMotodenik.cz

© 2010-2017 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.