Motomedia Kart Cup 2013 v Praga Areně

FilipT, foto: Jan Altner 25.10.2013

fotka

Jako poděkování všem našim redaktorům, partnerům i kamarádům jsme na závěr sezóny uspořádali malé setkání v novém pražském motokárovém areálu Praga Arena. Celé odpoledne patřilo vrčení motorů a svištění malých pneumatik příznivcům jedné stopy. A jak dopadl závěrečný kontaktní závod?

Nově otevřená Praga Arena v kryté hale v Horních Počernicích nabízí dokonalé svezení, které nikde jinde v ČR nemá konkurenci. Velká hala bez sloupů totiž umožňuje namotat zatáčky o libovolném průměru a stavitelé tak můžou stavět opravdu zajímavé trati - my jsme jezdili na volné replice Silverstonu, v budoucnu se bude jezdit ještě Monza, Hockenheim a Monte Carlo.

Místo uklouzaného betonu s nátěrem se zde jezdí na kvalitním klasickém asfaltu! Stroje tak do zatáčky opravdu drží a do driftu musíte motokáru posílat jen v největších vracečkách. A jezdí se o to líp, že se nemusíte skoro ničeho bát - v hale nejsou sloupy a pružné plastové bariéry jsou dokonalou zárukou bezpečnosti. A poslední věc, která nás nadchla - nové motokáry Praga s emblémem krásné české značky a s motorem Subaru 200 ccm(po zajetí limitu je k dispozici i Racing 270 ccm)!

V přilehlé restauraci jsme se proto nakonec zdržovali jen minimálně, hlavní bylo ježdění a souboj s časem. A nakonec i souboj mezi nejrychlejšími jezdci ve dvou skupinách, ve kterém nám místní mechanici rozestavěli stroje podle časů do startovního roštu a odstartovali klasický kontaktní závod.

Na stupně vítězů si nakonec pro malé ceny vystoupali hlavně jezdci z importérství BMW - na 1. místě dojel Ervín Krajčovič, na 2. místě náš fotograf Honza Altner a na 3. místě Oliver Koenig, který si na motokáry odskočil po vyhraném šampionátu Minibajků.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2023 motodenik.cz, AmbitionPro, s.r.o.