Škola pro motorkáře - ISŠ Vysoké nad Jizerou, Mechanik opravář - jednostopá vozidla

Roman Kalkus, zdroj: ISŠ Vysoké nad Jizerou, foto: archiv ISŠ Vysoké nad Jizerou 18.2.2011

fotka

Vycházíte právě ze základky, nebo už máte vyučák na automechanika v kapse a rádi byste opravovali jednostopé miláčky jako profík? Nebo Vaše pubertální dítko o ničem, než o motorkách nemluví?

Máme pro Vás střední školu, která Vás naučí, jak opravovat moderní motocykly: ISŠ Vysoké nad Jizerou se studijními a učebními opravárenskými obory.

Doba, kdy jste si motorku opravili sami v garáží je bohužel pryč. Motocykly plné elektroniky s různými technickými finesami potřebují odborníky. Těmi se mohou nadšenci pro jednu stopu stát právě v ISŠ Vysoké nad Jizerou (Liberecký kraj)v Krkonoších. Pro motorkáře mají připraveny dva obory: maturitní dvouleté zkrácené studium Autotronik - jednostopá motorová vozidla, čtyřkolky a sněžné skútry, určen pro již vyučené automechaniky a Mechanik opravář motorových vozidel - jednostopá vozidla, čtyřkolky a sněžné skútry určený všem, kteří po základní škole chtějí svůj život napevno spojit s jednou stopou.

ISŠ Vysoké nad Jizerou se stala po ISŠA Brno teprve druhou českou školou, která se, v rámci výuky, zabývá stále oblíbenějšími motocykly. Pro hladký chod nového oboru bylo zapotřebí mnohamilionových investic do vybudování a vybavení zbrusu nové dílny, která se stala „základnou“ pro odborný výcvik a praxi studentů. Ze současného a stále se doplňujícího vybavení můžeme zmínit např. moderní výkonovou brzdu MotoCOMTest, dnes již nepostradatelnou diagnostiku pro komunikaci s řídící jednotkou od firmy TEXA, osciloskop Bosch FSA 450, nebo laserové měření geometrie rámu SCARDINO s garancí TÜV.

V současné době škola jedná o nákupu špičkového vybavení pro servis a diagnostiku motocyklových tlumičů od italské firmy Andreani, která touto technikou zajišťuje servis např. při závodech MotoGP. Zapomenout nesmíme na to hlavní – tj. na motocykly a součástky, které jsou studentům pro jejich činnost a výuku k dispozici. Pro tyto účely byla zakoupena např. Yamaha R1, Aprilia Tuono, Honda Hornet, Yamaha FZ 6, BMW 1150 R, či sponzorský dar Yamaha XT 125, dále pak samostatné pohonné jednotky Yamaha a KTM, včetně motoru LC 8, a řada dalších komponentů získaných především od partnerských firem ( např. A-Spirit pana Přibyla, UNIVOK KTM a Yamaha Motor Czech), za což jim patří velké díky.

Jakýmsi prvním pomyslným „vysvědčením“ pro obor Autotronik – jednostopá vozidla byly loňské maturitní zkoušky, které úspěšně složila první skupina studentů tohoto studijního oboru. V jejich šlépějích v současné době pokračuje dalších dvacet žáků prvního a druhého ročníku zkráceného studia, kteří si své „motoobzory“ rozšiřují nejen v rámci studia, ale také při různých exkurzích, např. při loňské návštěvě výstavy Intermot 2010, pořádané školou, nebo na odborných praxích ve špičkových firmách, např. BMW Invelt Praha.

Termín přihlášek na výše uvedené obory je 15. března 2011.

Během praxe studenti servisují, nejen svoje motocykly, ale funguje i servis pro všechny motorkáře. Z mnoha servisních úkonů vybíráme: provádí opravy a údržby všech evropských a japonských značek motocyklů, běžnou údržbu, výměnu provozních kapalin, kontrolu nastavení funkcí motocyklů, příprava motocyklu na STK, repase a nastavení podvozku, opravy a repase motorů (dvoutaktních i čtyřtaktních), seřízení motoru, seřízení karburátorů, synchronizace škrtících klapek, komunikace s řídícími jednotkami vstřikování, ABS, podvozku a alarmu atd.

Přijďte si prohlédnout Integrovanou střední školu ve Vysokém nad Jizerou, rádi Vám, po domluvě s panem Milanem Fedorkem na telefonním čísle 481 593 900, ukážou areál, případně si můžete nechat motorku opravit.

Další informace, jak o jednostopých a dalších oborech, tak i o celé škole, naleznete na webu: odkaz

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.