Husqvarna Vitpilen a Svartpilen půjdou do výroby

FilipT, foto: Jan Altner, TZ Husqvarna 16.1.2015

fotka

Husqvarna na podzim v Miláně ukázala dva zajímavé koncepty ve stylu hadrcore-scrambler a café-racer koncepty VITPILEN a SVARTPILEN. A výkonný ředitel společnosti Husqvarna Motorcycles potvrdil, že oba modely by se měly dostat do výroby a na trhu budou v roce 2017. Jejich design se pravděpodobně bude od zveřejněných konceptů mírně lišit. Očekává se využití koncernových motorů z modelů KTM Duke 390 a RC 390, tedy jednoválců o výkonu 44 koní.

Koncept Husqvarna 401 Vitpilen

Vedle supermota 701 v Miláně Švédové ukázali ještě dvě krásné stavbičky. První je koncept Husqvarna 401 Vitpilen (v překladu švédsky Bílý šíp) v silničním stylu café racer. Základem je rám a jednoválcový motor 373 ccm z koncernového modelu KTM Duke 390. Koncept naladěný na výkon 43 koní se díky minimalistickému pojetí dostal na zajímavou hmotnost 135 kg a pěkně využívá LED prvky.

Husqvarna Husqvarna 401 Svartpilen

Druhý koncept na stejném základu a s podobným názvem (Černý šíp) míří víc do terénu. Trochu se zde odráží nápady z konceptů Moab a Baja představených ještě před přechodem Husqvarny pod křídla KTM a prozrazují práci stejného designéra. Ještě před rokem by nad těmito stavbami každý mávnul rukou s tím, že se nikdy nemohou dostat do výroby. Ale po nástupu Ducati Scrambler na trh už to není tak jisté a je tu reálná možnost, že se s těmito stroji v sériové podobě za rok setkáme i v provozu!

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.