EICMA 2014: Evropská premiéra H-D LiveWire

FilipT, foto: Jan Altner 8.11.2014

fotka

Konečně jsme si i my Evropané mohli naživo prohlédnout revoluční novinku – první elektrický cruiser značky Harley-Davidson, kterým tato americká značka hodně změnila svůj konzervativní image. Zatím jde pouze o testovací koncept určený pro zkušební jízdy na seznámení po celém světě. Více informací o celém projektu i jeho cílech najdete v tomto rozhovoru.

Na stánku Harley-Davidson působil Livewire trochu jako vetřelec a hodně se odlišoval od okolních tradičních strojů - litý rám a pohon elektromotorem s výkonem 74 koní a silou 70 Nm točivého momentu ve stylu nahatého power-cruiseru i s malou „nádrží“, výstřelkem jsou jen zrcátka umístěná pod rukojeťmi řídítek s integrovanými směrovkami a LEDkový světlomet, místo přístrojovky najdeme malý barevný LDC panel. V dnešní podobě ujede LiveWire na jedno nabití podle stylu jízdy, rychlosti a počasí min. 85 km, baterie se nabijí za zhruba 3,5 hodiny a jeho maximální rychlost je 150 km/h.

S tímto projektem bychom měli dostat šanci se seznámit již příští rok, kdy se Livewire Experience Tour přesune do Evropy a pravděpodobně zajede také do Prahy. Podle odezvy a rychlosti vývoje dalších technologií v oblasti baterií se pak v následujících letech rozhodne o sériové výrobě a uvedení na trh.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.