Vzduchový filtr FWF - šetří čas, práci i motorku

Jiří Podroužek, Foto: Marek Vincik, Jan Sommer, Autor 25.11.2014

fotka

Filtry FWF (Funnelweb filter) se vyrábějí v Austrálii a jsou určené pro offroadové motocykly. Na první pohled vás určitě zaujmou svým netradičním řešením, díky vnějšímu pyramidovému profilu, kterého je dosaženo vstřikováním uretanové pěny do formy. Standardní pěnové filtry se používají v offroad motocyklech více než 40 let, ale v posledních letech se novinky objevují spíše v oblasti používaných prostředků pro impregnaci filtrů a jejich čistění než oblasti materiálů nebo designu.

V případě výroby FWF je využito nejmodernějších technologií v profilování otevřené buněčné polyuretanové pěny a došlo také k zdvojnásobení filtrační plochy (při zachování standardních rozměrů filtru) díky čemuž je zajištěna větší ochranu před nečistotami. Nečistoty jsou rozloženy na mnohem větší ploše a proudění vzduchu tak je minimálně omezeno, i když je filtr znečištěn.

Další výhodou je jednodušší údržba, méně častější výměna i čištění a díky tomu i delší životnost filtru při zachování maximální propustnosti a optimálním, konzistentním proudění vzduchu. Hustá polyuretanová pěna má navíc tu výhodu, že se snadno čistí a má schopnost zachovat si svůj původní tvar i po mnoha čištěních. Pevné lisované těsnění bylo vyrobeno tak, aby pokaždé přesně padlo do airboxu každého motocyklu a perfektně těsnilo za všech podmínek. Poskytuje vynikající těsnící schopnosti pro větší ochranu motoru a zachov&aacu te; si nezměněný tvar i po několika čistěních.

FunnelWeb Filtr byl navržen a vyroben australskou společností Infiltrace Pty Ltd, která má více než třicetileté zkušenosti s produkcí pěnových filtrací, takže je výsledkem dlouholetého vývoje. Všechny komponenty filtrů jsou vyráběny, kompletovány a baleny v Austrálii. V letošní sezóně pojede s filtry FWF tovární team Beta Racing a několik jezdců na Rallye Dakar, kde mohou výhody filtru naplno vyniknout. Kromě exklusivního designu má tento filtr velmi dlouhou životnost a prodloužený interval údržby ve srovnání se standardními vzduchovými filry. Výrobce FWF je již několik let aktivně zapojen do australského Off Road Racing průmyslu a nyní se jeho produkty dostávají díky firmě Racing-Factory.cz jako novinka i na český trh.

Video

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.