Nová Honda CB125F pro 2015

FilipT, foto: TZ Honda 20.11.2014

fotka

Pro příští sezónu se představil nástupce malého naháče Honda CBF125. Přichází s novým designem, ale také řadou podstatných konstrukčních změn, konkrétně s novým rámem a motorem!

Nový rám má upravenou geometrii a podle slov výrobce by měl nabídnout lepší ovladatelnost v různých jízdních situacích. S tím souvisí i větší kola, nová CB125F nyní bude jezdit na 18” litých kolech namísto předchozích sedmnáctipalcových. To je dobrá zpráva pro české silnice, větší kola znamenají větší komfort na rozbitém povrchu.

Inovovaný jednoválcový motor s pětistupňovou převodovkou si zachoval stejné parametry vrtání a zdvihu, tedy 124,7 ccm, díky vyvažovací hřídeli by ale měl přinést kultivovanější projev, rychlejší reakci na plyn a lepší zátah ve středních otáčkách s výkonem 10,5 koní. A jako hlavní lákadlo zde bude sloužit spotřeba, Honda uvádí pouhých 2L na 100 km v kombinovaném režimu! Při dnešních cenách benzínu to znamená zhruba 70 haléřů na kilometr, a to už je hodně velký argument pro dojíždění na motorce. S třináctilitrovou nádrží to dává teoretický dojezd neuvěřitelných 650 km!

Nový design je více zaměřený na evropského zákazníka a navazuje na ostatní modely řady CBF, lakované strany přední masky pěkně navazují na tvar nádrže a celý stroj působí příjemným sportovním dojmem. Z pohledu jezdce pak zaujme pěkně agresivně tvarovaná přístrojovka se samostatným tachometrem a otáčkoměrem.

Nová Honda CB125F je celosvětový model zaměřený z velké části na dostupnou cenu. To prozrazuje zadní odpružení dvěma klasickými jednotkami po stranách a kombinace přední kotoučové a zadní bubnové brzdy.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.