Spyphoto: KTM 1290 SMT Supermoto

FilipT, foto: BMH Images 27.11.2014

fotka

Po Španělsku už se prohání zajímavý prototyp nového modelu a vše nasvědčuje tomu, že KTM příští rok předvede pořádně ostrého nástupce ukončeného modelu KTM 990 SMT. Na základě ostrého naháče KTM 1290 SuperDuke R by tam mohlo vzniknout hodně ostré a nádherně překoňované "maxisupermoto".

Hlavní prvky rámu ze Super Duka doplní vyšší zdvihy odpružení a větší polokapotáž i robustnější podsedlový rám, náznak zobáku z SMT ale zůstane zachovaný. To samé platí pro jednostranně zavěšené zadní kolo a motor LC8, dokonce i výfuk je stejný jako na modelu 1290 Super Duke R. JIná bude jízdní pozice díky vyšším a širším řídítkům.

Není důvod, proč by nemohl zůstat i stejný maximální výkon atakující hranici 180 koní, protože SuperDuke již dostatečně prokázal, že i tato na první pohled šílená cifra se dá chovat do kultivovaného a ovladatelného projevu díky elektronice Bosch.

Podle "špiónů" ze španělských silnic zde lze při testování zahlédnout i řadu podobných verzí vycházejících z nové podoby současných strojů Duke 125 a 390, přičemž podle těchto zdrojů 390 dostane pořádný výfuk po straně zadního kola místo dosavadního výfuku pod motorem.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.