Valentino Rossi - Monster Monza Rally Show 2014

Jan Altner, foto: autor 2.12.2014

fotka

Minulý víkend se Valentino Rossi tradičně účastnil na závodním okruhu v Monze akce „Monster Monza Rally“. Důkazem velké popularity této akce byla obrovská návštěva fanoušků, kteří zaplnili tribuny i okolí trati.

Monster dovezl na tuto akci hvězdy napříč všemi motoristickými disciplínami a zájem o ně byl opravdu obrovský! Z Nascar dorazil Kurt Busch, dále se závodu zúčastnil asi nejznámější drifter současnosti Ken Block a jednozančně největší hvězdou byl právě Valentino Rossi. Ve startovním poli startovali i takoví jezdci jako Robert Kubica, Tony Cairoli a účastnila se i v podstatě kompletní italská špička i přední jezdci z ME.

Pauzy mezi rychlostními zkouškami vyplňovali exhibicemi Valentinův otec Graziano Rossi, italský drifter a obrovký sympaťák Baggsy a hlavně dorazil i čerstvý šampion F1 Lewis Hamilton, který doslova zářil a rozdával úsměvy na všechny strany. Po trati se proháněl v Mercedesu AMG A, mnohokrát zastavil a vystoupil z vozu a pozdravil diváky, kteří mu přízeň opláceli obrovskými ovacemi.

Závodní trať byla vytyčena jak částmi nového, tak starého okruhu – kde byla zpomalena množstvím šikan. Opravdovou lahůdkou bylo to, že trať vedla i klopenou zatáčkou „parabolica“, po které se dnes již nezávodí.

O náročnosti celé soutěže se přesvědčil i Ken Block, který po kontaktu s bariérou nahrnul jednu z pneumatik pod svůj vůz – čímž nabral výraznou ztrátu, ale zbytek závodu si i nadále užíval a bavil diváky nádhernými táhlými drifty. Kurt Busch pro změnu v jedné z nejdelších rychlostních zkoušek utrpěl defekt pravé přední pneu a většinu RZ absolvoval po ráfku, ale ani to ho nezastavilo.

Výborný dojem zanechal svým šestým místem i motocrossový specialista Tony Cairolli. Souboj o první místo sváděli Kubica s Rossim. Souboj to byl neskutečně vyrovnaný a několikrát se měnilo jméno na průběžném prvním místě. Nakonec byl šťastnějším závodníkem stabilní jezdec rally – Kubica, ale Valentino zanechal obrovský dojem, protožel mu byl víc než rovnoceným soupeřem. Zvláště s ohledem na to, že si na čtyři kola jen tak „odskočil“ z motocyklu, zní druhé místo v závodě s účastí italské a evropské elity naprosto neuvěřitelně!

Třešničkou na celé akci byla v neděli odpoledne „Masters show“ – přímé vyřazovací souboje na trati vytyčené v prostoru cílové roviny. Divácky velmi atraktivní záležitost, protože se jedná o krátký tříminutový závod muže proti muži, ve kterém přijíždějí jezdci do cíle proti sobě a diváci tak hned vidí výsledek.

I v této disciplíně se ve finále utkali znovu Valentino Rossi s Robertem Kubicou. Velké finále se jelo na tři kola a opravdu těsným výsledkem (o méně než jednu vteřinu) byl tím šťastnějším opět Robert Kubica. Celá akce se vydařila, a pokud budete mít v budoucnu příležitost navštívit tuto tradiční akci s více než třicetiletou historií, určitě neváhejte a vyražte!Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.