Davaj 2014 aneb s BMW R12 na Bajkal

motodenik.cz 10.12.2014

fotka

Zatímco většina z motorkářů usíná zimním spánkem, najdou se i nadšenci, kteří cestování v mrazu a sněhu vyhledávají. Podívejte se na dva takové borce, kteří nastrojili BMW R12 z roku 1939 se sajdkárou a vyrazili z Francie přes Evropu, Mongolsko a Rusko podívat se na Bajkal. A to všechno s rozpočtem 4 Euro na den!

Když se chce, tak to jde. Eric Dumas a François Thomas místo snění o cestování vyrazili na opravdovou cestu a projeli Itálii, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Rumunsko, Moldavsko a Ukrajinu. Pak strávili delší dobu v Rusku, překročili Ural a vjeli do Sibiře a 12 března najeli na led zamrzlého Bajkalu.

20. dubna 2014 dorazili do Irkutsku, kde se posádka rozdělila a Eric se vrátil celou cestu zpátky až do Francie do Thiers sám. Motocyklu BMW R12 z roku 1939 přibylo na tachometru 21500 km. Následující video nabízí malý přehled z této zajímavé cesty, celý dokument vznikl bez asistenčního vozidla a jakékoli vnější pomoci. Na nejtěžších úsecích dokonce musel François přejíždět stopem, pouze tehdy se podařilo natočit nějaké záběry z vedle jedoucího auta.

Video

 reklama

Videa

Instagram

 reklama


Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.