BMW K1600 představení v Čechách

Filip Tichý 25.2.2011

fotka

Uběhlo jen pár dnů po návratu z novinářských testů z Kapského města a už zase stojím před dvojicí K1600GT a K1600GTL, tentokrát při jejich slavnostním představení na české půdě v pražském klubu MeetFactory.

Dnešní večer je vše ve znamení nových šestiválců BMW, které zatím tajemně prosvěcují svými reflektory pod bílou plachtou. Před jejich odhalením jsme si vychutnali rockový nářez od skupiny String Ladies, které na smyčcové nástroje dokážou zahrát podobnou palbu, jako třeba Apokalyptica, akorát jim to navíc na jevišti podstatně víc sluší.

Také vystoupení ohnivých akrobatů Pyroterra bylo plně ve znamení BMW. Roztančená těla tanečníků pomalovaná vzorkem pneumatiky a logy BMW osvětlená ohnivými hady a spirálami jisker za doprovodu pěkně tvrdého metalu všechny návštěvníky naladilo na tu správnou výkonovou vlnu.

A konečně přišlo to hlavní, odhalení dvojice cesťáků GT a GTL. Můžu prozradit, že tyhle mašiny už mají v Čechách pěknou řádku objednávek, takže není divu, že hned po odhalení oba stroje obklopily řady příznivců BMW a začalo podrobné zkoumání.

I já jsem zde měl poprvé možnost pořádně si prohlédnout funkci adaptivních světel s xenonovými reflektory. Tedy alespoň staticky - protože na testech v Kapském městě byly noční jízdní zkoušky nakonec zrušeny. Koncertní sál naplněný umělým kouřem z hudebních vystoupení perfektně ukázal ostře ohraničené směrování paprsků pomocí zrcátka.

A nakonec něco na odlehčení - módní přehlídka oblečení BMW pro dámy i pro pány. Můžu potvrdit, že BMW umí pro zájemce o nová Káčka uspořádat opravdu impozantní párty, která plně odpovídá výjimečnosti značky a těchto dvou šestiválcových modelů.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.