Automatický zachránce Ridersmate

FilipT 27.1.2015

fotka

Na motocyklu se často vydáváme na výlety úplně sami a díky jeho obratnosti a prostupnosti si můžeme vyrazit na opuštěné silničky a do míst, kde projede jen pár aut za hodinu. Ale i když jedete třeba na frekventovanou trasu přes Dubou, i tehdy je tu určité riziko, že kvůli srnce vyjedete ze silnici a skončíte ve škarpě, kde na vás prostě nikdo neuvidí. Pak by se hodil nějaký pomocník, který by vám zavolal pomoc...

Řešení nabízí britská společnost s produktem Ridersmate, což je malé zařízení, které si připnete na bundu a lankem uchytíte k motocyklu. Když pak v případě nehody z motorky nedobrovolně "vystoupíte", lanko vytrhne pojistku a Ridersmate odešle textovou SOS zprávu na předem nastavená čísla. Zpráva přitom bude obsahovat také GPS souřadnice i údaj o rychlosti, kterou jste cestovali v okamžiku ztráty kontroly nad motocyklem.

Po 1 minutě systém Ridersmate pro jistotu zašle ještě připomenutí. A pokud jste při pádu vyvázli bez zranění, stačí znovu zapojit pojistku do přístroje a Ridesrmate automaticky odešle zprávu typu "falešný poplach, vše v pořádku". Můžete také kdykoli stisknout SOS tlačítko a ručně si zavolat pomoc.

Ridersmate má vlastní nabíjecí baterii a vydrží v provozu po dobu 8 hodin. A kde si jej můžete objednat? Přímo z Anglie za cenu £199.

Video

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.