Indian Chief Dark Horse 2016

FilipT 14.2.2015

fotka

Indian Chief přichází po dvou letech s novou verzí Dark Horse, v rámci které místo původní spousty chromu dominuje matná černá barva a pár chromovaných prvků je použito jen pro její zvýraznění. Chrom tak najdete jen na několika málo linkách a na dlouhých koncovkách výfuku.

Verze Dark Horse následuje styl „temných“ modelů H-D také s přízviskem dark, a ve stejném stylu používá matovou barvu k navození toho správného drsňáckého stylu. Černé kryty schovávají vzduchem chlazený dvouválec V-twin Thunder Stroke III o zdvihovém objemu 1811 ccm, jinak je většina konstrukčních prvků s hodná s modelem Chief Classic, který jsme měli možnost vloni otestovat.

Dark Horse se také od svého vzoru odlišuje černými litými koly a jednomístným provedením, díky kterému působí sportovněji. Výrobce také vynechal olejový chladič, přídavná světla a měřák úrovně benzínu a výsledkem je výrazné snížení hmotnosti a tím i zvýšení dynamiky jízdy. I na tuto verzi ale je možné si přiobjednat třeba vysoká řídítka či sedlo i pro spolujezdce.

Dark Horse si zachoval všechny luxusní a asistenční funkce jako ABS, bezklíčkové zapalování či elektronický tempomat a v Americe bude začínat na ceně 17tis USD – na našem trhu se dá očekávat prodejní cena zhruba o 40tis nižší než u klasického Chiefa, tedy při dnešním vysokém kurzu dolaru někde úrovni 600 tis Kč.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.