Projekt AH A MAY + video

FilipT, zdroj: Yamaha 12.3.2015

fotka

Společná výstava dvou úplně protikladných světů jedné značky s trojicí zkřížených ladiček v logu – světa hudebních nástrojů vyráběných společností Yamaha Corporation, a svět rychlých motocyklů vyráběných společností Yamaha Motor Co a se domluvili na společném projektu a v designové soutěži ve francouzském Saint-Etienne představí zajímavé designové výtvory.

Motocykloví designéři si ovšem tentokrát vezmou na starost hudební nástroje a naopak tvůrci uměleckých instrumentů navrhnou něco ze světa motocyklů. Výsledné výtvory asi hned tak nepůjdou do prodeje a designéři se mohou úplně uvolnit od veškerých tlaků kromě ryzí invence. A výsledkem jsou docela zajímavé výtvory, které mají společné pouze logo "Yamaha."

√ (Root)

Motocykl bez přístrojů je designově mnohem čistší, nakonec proč ne, údaje se v budoucnosti budou stejně promítat rovnou do přilby. V tomto případě se ale přístrojovka přestěhovala na zápěstí řidiče do smart ghodinek, vlastně spíše otáčkoměru. Plynulá linie od sedla až po nádrž za to stojí, co říkáte?

Koncept je postavená na základě motoru z MT-07. Až po "nádrž" vypadá jako zajímavá přestavba, ovšem korunu tomu nasazzuje sedlo protažené až do přední části, která dominuje celému stroji. Designérská poučka, která říká, že forma musí jít v souladu s funkcí, tady dostala volno a vše se soustředilu pouze na formu. Podívejte se na následující video, jak tento koncept vznikal ahlavně jak jezdí!

Video √ (Root)

Další koncepty - Marimba FUJIN (bůh větru)

Japonský xylofon postavený pro dva hráče, kteří mohou spojit a znásobit svoji energii na motocyklovém sedle.

Elektrický bicykl "0±0"

Chytrá myšlenka bicyklu s pomocným asistenčním elektropohonem, a celé to přitom funguje i jako posilovací stroj na spinning, při kterém se zase dobíjí baterie.

Bubny RAIJIN (bůh bouře)

Tady se může každý bubeník opravdu vyřádit a najít si nové styly a možnosti.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.