Ohlédnutí za jarními výstavami 2015

FilipT, foto: František Chobot 13.3.2015

fotka

Výstavy Motosalon i Motocykl jsou za námi! Každá na to šla trochu jinak, ale díky skvělému počasí i rostoucímu zájmu o motocykla a skútry se obě povedly a obě ohlásily celkovou účast přesahující 50 tisíc návštěvníků.

Když jsem na jedné zahraniční akci kolegům novinářům z okolních zemí vysvětloval trochu nelogickou situaci, kdy jsou u nás dvě výstavy v jeden termín, kolegové s Maďarska a Polska na mě trochu nechápavě koukali. „Na co si stěžuješ? My nemáme už dva roky výstavu žádnou ;-(“.

A já jsem si konečně uvědomil, že všechny ty stížnosti na facebookových diskuzích jsou vlastně úplně mimo a můžeme být nadšení, že máme výstavy dvě, nota bene jen pár stanic jízdy metrem od sebe. A kdo letos podlehl lákání sluníčka a vyrazil na mašině, měl výstavy i s dokonalou projížďkou a bez problémů s parkováním!

Letošní duel Motosalon v Letňanech vs. Motocykl v Holešovicích skončil jednoznačně vítězstvím pro návštěvníky. Na mezinárodním veletrhu motocyklů Motosalonu si mohli v moderním prostřední prohlédnout precizní expozice nových modelů téměř všech značek a porovnat si nabídku všeho příslušenství od bot až po přilby – i s krásnými hosteskami posedávajícími na nejatraktivnějších modelech.

Doprovodný program v podobě gymkhany, kaskadérů, představení nového speciálu MotoGP Karla Abrahama, lekcí zdravovědy či koule smrti tentokrát zastínily hlavně testovací jízdy skútrů – málokterý návštěvník odolal možnosti vyzkoušet si aspoň na zkušební dráze stopětadvacítky i velké tříkolové skútry celkem pěti značek. A zkušební projížďky na motocyklech Yamaha či vyhlášení výsledků ankety Motocykl roku byly už jen třešničkou na dortu.

Výstava Motocykl probíhala v trochu „punkovějším“ duchu, ale i tady nebyla nouze o exkluzivní nové modely především v podání Ducati a Kawasaki.

Mezi nimi samozřejmě vynikl nový nejsilnější sériový motocykl na světě Kawasaki H2R, která co chvíli potěšila návštěvníky svým jedinečným zvukem, prezentovala se zde i řada nových skútrů.

Pro milovníky chopperů, cruiserů a hlavně přestaveb ale byla hlavním lákadlem scéna Bohemia Custom Bike, která překvapila svojí stále rostoucí úrovní! Zvyšuje se nejen úroveň jednotlivých přestaveb, ale i prezentace jednotlivých designérských ateliérů, které dokázaly pro své nejlepší customy připravit dokonalé kulisy a zázemí!

Nezbývá než se těšit na příští rok, kdy by výstava Motosalon měla alternovat a přestěhovat se na jaro 2016 do Brna, a v Praze pravděpodobně opět uvidíme výstavu Motocykl.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.