Honda pracuje na čtyřkolové motorce

FilipT 7.4.2015

fotka

Zatím jen neověřené zprávy hovoří o vývoji čtyřkolového motocyklu, který by na základu modelové řady NC750 následoval podobnou konstrukci jako Quadro 4. Podívejte se na technické nákresy přikládané k patentovým řízením...

Honda by díky čtyřkolovému modelu předstihla i Yamahu, která první čtyřkolový designový koncept Tesseract předvedla již v roce 2007. Na tomto tématu pracuje i Kawasaki, která představila svůj designový koncept Kawasaki J na loňských podzimních výstavách.

Honda využívá vlastní systém zavěšení předních kol, které umožňuje, řízení, odpružení i naklánění pomocí systému vzdáleně připomínajícího dvojitý Telelever od BMW. Vzadu pak používá centrální jednotku odpružení a pohon každého kola nezávisle pomocí kardanu. Na každém kole pak je osazena kotoučová brzda.

Na rozdíl od zmíněného maxiskútru Quadro4 je tahle mašina ryzí motocykl a řešení zdvojených kol vypadá docela kompaktně a použitelně. Pohonná jednotka na nákresech vypadá jako čtyřválec, přestože jiné studie vycházely z dvouválce NC750.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.