Noční Vlci za americkým konvojem

Motodeník 13.4.2015

fotka

Jako reakci na nedávnou cestu konvoje americké armády vyrazí na konci dubna ruský motorkářský klub Nočnyje Volki na podobnou propagační jízdu. Oficiální příležitostí je 70leté výročí dobytí Berlína, kde by měli Vlci jízdu zakončit 9. května položením květů k pomníku sovětských vojáků.

Nočnyje Volki jsou nejstarší ruský motorkářský klub a oslavy Dne vítězství pořádají každý rok. Vlci otevřeně podporují Vladimíra Putina, který s nimi v roce 2011 s nimi Putin v rámci prezidentské kampaně přijel v čele kolony motocyklů na tříkolce Harley Davidson do Novorossijsku právě na oslavu výročí osvobození města za druhé světové války.

Motorkáři odstartují 25. dubna z Moskvy a pojednou na Minsk, pak budou pokračovat přes Brest a Vratislav do Brna, Bratislavy, Vídně, Mnichova a Prahy, odkud dojedou na sever do Berlína. Už nyní se hlavně v Polsku ozvala řada negativních ohlasů a připravovaných protestů, Noční vlci jsou totiž otevřenými podporovateli prezidenta Vladimira Putina a účastnili se i ruské anexe Krymu. Ruský prezident vyznamenal některé členy klubu, kteří na poloostrově „hlídkovali“ a údajně i pacifikovali ukrajinské aktivisty.

„Kdekoliv se Noční vlci objeví, zajiskří ruská agrese. Byli na Krymu ještě před tím, než ho Rusko anektovalo. Byli na Donbase a teď zabíjejí a loupí ve městech okupovaných Rusy. Má být jejich průjezd Polskem varováním Polákům, nebo už počátkem ruské agrese?“ píší na Facebooku polští motorkáři.

„Je nám úplně jedno, jestli se to někomu líbí, anebo ne. Nejsme stodolarová bankovka, abychom se líbili všem, ale své plány neodvoláme. Máme své přesvědčení a své hodnoty, mezi něž patří i veliké vítězství jako vrchol ruských dějin,“ prohlašuje vůdce klubu Zaldostanov, přezdívaný Chirurg.

Video

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.