Čeští gymkhaneři zahajují sezónu

TZ Moto Gymkhana 22.4.2015

fotka

již tento víkend 25.-26.dubna 2015 se v Kolíně koná letošní 1. závod už 5. ročníku seriálu soutěží v Moto Gymkhaně – česky Motoslalom.

Jedná se o velmi levný a bezpečný motocyklový sport, který může provozovat úplně každý bez ohledu na typ, objem či výkon motocyklu. Jezdec nemusí mít žádné speciální vybavení ani závodní licenci. Postačí jakýkoli motocykl schválený pro provoz na pozemních komunikacích, běžná motocyklová výbava, odvaha a chuť to vyzkoušet.

Hlavní pořadatel Matouš Landa počítá s mezinárodní účastí. Už se stalo téměř tradicí že se na startu krom českých jezdců Moto Gymkhany objevují i jedni z nejlepších jezdců z Polska a možná, letos poprvé, přijede i někdo z Holandska nebo Belgie, kde se Gymkhana stává také populárním motocyklovým sportem. Vítáni jsou samozřejmě i nováčci, pro které letos organizátoři vyhlašují samostatnou kategorii, takže i ten kdo Gymkhanu nikdy nejezdil má šanci stát na bedně a získat zlatou medaili.

V sobotu 25.4. bude na Kolínském autocvičišti probíhat volný trénink. Na trénink se může přihlásit každý, kdo si chce na začátku sezóny trochu osvěžit své schopnosti ovládání motorky, bez ohledu na to jestli bude v neděli závodit nebo ne. Kapacita je však omezena. V sobotu večer bude pro účastníky připraveno posezení a občerstvení. Nocovat je možné přímo v areálu cvičiště ve vlastních stanech.

V neděli 26.4. dopoledne bude možné, aby si soutěžící ještě trochu potrénovali a v 11h odstartuje soutěž GP8. Cca ve 13h bude startovat hlavní závod v Moto Gymkhaně. Mezi jednotlivými soutěžními koly bude program zpestřen vystoupením kaskadéra Michala Martínka. Po celou dobu závodů bude na místě stánek s občerstvením. Vyhlášení vítězů a ukončení akce by mělo být okolo 17h.

Pokud nemáte na víkend nic lepšího v plánu, přijeďte do Kolína trochu potrénovat, zasoutěžit si, nebo třeba jen jako diváci. Vstupné a startovné na nedělní závod je dobrovolné. Více informací o Moto Gymhaně naleznete na www.motogymkhana.cz nebo na www.facebook.com/motoslalom.

Video z loňského závoduVidea

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.