Vyzkoušeli jsme Harley On Tour

FilipT, foto: Jan Altner 21.5.2015

fotka

V rámci novinářské jízdy Harley-Davidson jsme pomohli převézt flotilu asi třiceti testovacích motocyklů putovní akce Harley On Tour z dealerství Harley-Davidson v Hradci Králové do cíle v dealerství v Ostravě. Podívejte se s námi, jaké mašiny z nabídky Demo Trucku si o testovacích víkendech můžete vyzkoušet i Vy!

V této fotogalerii uvidíte jen malou ukázku z toho, jaké modely si můžete sami vyzkoušet na prezentačních dnech. Na akci pořádané pro novináře bylo jen na účastnících, po jakém modelu sáhnout – a byl to opravdu těžký výběr!

Mám si užít sportovnějšího svezení na něčem menším z rodiny Sportsterů? Nebo sáhnout po klasice všech klasik a vyrazit si na Road Kingu? Fat Bob už je obsazený, ale co takhle vzít to v trochu svižnějším rytmu a zatahat si pořádně za plyn na jednom ve dvou V-Rodů? Nebo na tuto cestovní trasu zvolit spíš cestovnější kvality a luxus Ultra Gilde?

Nakonec volím tu nejvýraznější mašinu z celé nabídky, Road Glide Special s opravdu nepřehlédnutelným výrazem. Sice jsem ji už projel vloni při prvním redakčním testu, ale právě ta její výjimečnost mi hodně učarovala a dnes na ní strávím celý den na nádherných silničkách v podhůří Jeseníků.

Většina novinářů v chladnějším počasí také volila cesťáky, takže polovinu našeho „pressgangu“ tvoří Glajdy. U všech tří modelů Ultra Glide, Street Glide i Road Glide jsme při motání po výletech mimo hlavní silnice plně využili velký barevný displej s navigací, ale hlavně nový sametově hladký motor s pořádným výkonem. Díky němu se i na těchto cestovních klasikách můžete v kopcích pořádně svézt ve svižném rytmu.

Slečny zase sáhly po naháčích a s povděkem uvítaly zařazení modelu H-D Street 750. A při manévrování na benzince či při focení byla právě obratnost Streetu se slečnami novinářkami za řídítky hodně znát. Tam kde ostatní „haryky“ ztěžka popojížděly a couvaly, se Street ladně protáhl bez potíží zaparkoval.

Motorky jsme si během dne samozřejmě prostřídali a krátké svezení na řadě V-Rod bylo přestupem do úplně jiného světa. Tuhle raketu s obrovskou zadní gumou sice musíte do zatáčky pořádně přemlouvat, ale otočení plynem na rovince vás odmění nádherným dragsterovým zážitkem!

K večeru dojíždíme do cílového dealerství Harley-Davidson v Ostravě s dokonale vyčištěnou hlavou – to umí stroje této značky dokonale. Ve srovnání s konkurencí rozhodně nejsou nejvýkonnější, ani nejlepší, ani nejlevnější... ale na radost z jízdy a požitek ze snadného ovládání mohutné mašiny s mohutným charisma se jim nic nevyrovná.

A vyzkoušet je můžete i vy, o víkendu v Ostravě nebo za týden v Brně. A na co se můžete těšit? To uvidíte v následujícím výčtu nebo ve fotogalerii níže.

Street Glide® Special

Electra Glide® Ultra Limited®

Electra Glide® Ultra Limited® Low

Road Glide® Special

Street ™ 750

Iron 883™

SuperLow® 1200T

Forty-Eight®

Street Bob®

Fat Bob®

Switchback ™

Low Rider®

Fat Boy®

Fat Boy® Special

Heritage Softail® Classic

Softail Slim®

Breakout®

Softail® Deluxe

V-Rod Muscle®

Night Rod® Special

Road King® ClassicVidea

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.