Produkční Honda RC213V-S představena

FilipT 11.6.2015

fotka

Po mnoha letech od doby, kdy Ducati pustila do silničního provozu Desmosedici, opět přichází sportovní model motocyklu přímo odvozený od závodního speciálu. A nová Honda RC213V-S je přímou odvozeninou speciálu RC213V a liší se opravdu jen v několika detailech.

Takhle speciální sériová mašina tu ještě nebyla. Však je taky za speciální cenu €188 tis, tedy v přepočtu přes PĚT MILIONŮ KORUN. A to ještě když budete mít štěstí a dostane se na vás řada po předběžné registraci na webu www.RC213V-S.com, která se otevře 16 července. Každá Honda RC213V-S bude ručně sestavena v japonské továrně Kumamoto a kapacita je přibližně jeden kus denně, roční produkce tedy bude cca 200 kusů.

Po technické stránce se opravdu moc neliší od závodního speciálu, najdeme tu naprostou volnost naladění výkonových režimů, závodní kontrolu trakce, nastavení brzdné síly motoru i kompletní telemetriku se sledováním polohy a síly akcelerace motocyklu. Odlišné jsou jen použité pneumatiky za silniční homologované, dále jednodušší převodovka, brzdy a klasické ovládání ventilů pomocí pružin místo pneumatického systému z MotoGP. Přímo z MotoGP jsou zadní kyvka, spojka, sedmnáctková kola Marchesini, přetlakové odpružení Öhlins i nastavitelné stupačky. Brdy jsou od Bremba pouze s tím rozdílem, že místo karbonových jsou použity klasické ocelové kotouče.

Pohonná jednotka je vidlicový čtyřválec V4 o objemu 999 ccm s palivovou nádrží umístěnou pod sedlem. Barevné kombinace budou buď trikolóra HRC, nebo čistě karbonový povrch. Karbonu je zde opravdu hodně, však taky celková suchá hmotnost je 170kg, závodní mašina má 158 kg. I tady je ale v nabídce sportovní kit, který hmotnost ještě sníží na 165 kg.

V sérii bude mít tento speciál výkon "pouhých" 159 koní, což je do provozu až dost, v okruhové úpravě pak bude výkon možné navýšit až na 212 koní. Pro srovnání – závodní speciál má výkon přibližně 238 koní. O servis se smí starat pouze speciální vybraná dealerství a motocykl musí být uskladněn v kontrolovaném prostředí.

Co o RC213V-S říká Marc Marquez

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.