Luis Castilla v ČR, videa a rozhovor

FilipT, foto: HD, Jan Altner 26.6.2015

fotka

Asi nejšťastnější motorkář na světě je Luis Castilla, vítěz soutěže o práci snů. A na své pouti Evropou na dva dny zavítal i do ČR, kde jsme ho mohli na zastávce na Šalamounce vyzpovídat a prohlédnout si jeho Harley-Davidson Street Glide.

Pneumatiky jeho nového miláčka mají v tomto výletu najeto již 7 tisíc km a Česko je devátou zemí v pořadí, kterou Luis na své životní cestě Evropou navštívil. Jak bylo znát z jeho reakcí, rozhodně zde nebyl naposledy. „Jsem naprosto nadšený krásou ČR, viděl jsem nádhernou přírodu, úchvatné památky a k tomu klikaté táhlé cesty jako stvořené pro jízdu na motocyklu a pak hlavně Prahu, která mě doslova okouzlila. Nadšení jezdců a pohostinnost Česka je něco, na co budu ještě dlouho vzpomínat,“ nechal se v Praze slyšet Luis.

Luis už nyní putuje k našim západním sousedům, odkud zamíří do Dánska, Švédska a Norska, následně přejede zpět do Dánska a Německa, přes které se přesune do Belgie a Nizozemí. Své Discover More Tour pak zakončí opět v Londýně, kam by měl dorazit 4. srpna. Na konci článku pak najdete tři videa z hlavních etap této zajímavé cesty.

Rozhovor

Jak se ti líbí v ČR, co říkáš na naše pivo, naše silnice a provoz?

Jsem tu vlastně jen den, ale na pivo už jsme samozřejmě stihli zajít. Byli jsme s lidmi s Harley Klubu Praga a bylo to moc sympatická parta. A provoz? Ze Salzburgu byl dost silný provoz a dali jsme přes 500 km, ale jeli jsme po menších silnicích a v Čechách se mi moc líbilo. A do Prahy se určitě přijedu podívat na víc dní.

Za tebou jede mobilní čtyřčlenný tým v autě, který fotí a točí videa a starý se o logistiku. Jak moc velkou máš volnost?

Můžu si svobodně vybírat, kam se chci podívat a kam pojedeme, samozřejmě se vyhýbám dálnicím. Na webu greatestrides.eu/cs_CZ/ mi lidé z webu doporučují pěkné trasy z jednotlivých zemí. S týmem můžeme být v kontaktu pomocí komunikátoru v přilbě a každý den pár hodin fotíme a točíme videa, ale hodně často se radši utrhnu a zmizím jim z dohledu a užívám si jízdy o samotě. Občas se ke mě připojil někdo na motorce, ale většinou si jedu sám.

Jak jsi spokojený se svojí volbou motorky na tuto cestu? Víme, že sis mohl vybrat jakýkoli z modelů H-D, vybíral bys po prvních týdnech cesty jinak?

Jsem totálně nadšený, musím přiznat, že jsem neměl představu o tom, kolik moderních technologií dnešní Harleye používají a mašina funguje dokonale, nic bych neměnil. V Alpách jsem se pořádně „utrhl ze řetězu“ a ve stoupání do průsmyků hodně obrousil stupačky a zarazilo mě, že jsem předjížděl hodně sportovních motorek jiných značek s jezdci, kteří se taky snažili jet ostře. Hodně dobré jsou propojené brzdy s ASB, dokážou mašinu neskutečně razantně zastavit. Za jízdy si občas pouštím muziku, kterou mi lidé na webu taky doporučují, rád si poslechnu hudbu ze zemí, které projíždím. Mám tu mašinu rád a po cestě si ji nechám posílat letadlem domů do Bostonu.

Co bylo na tvé cestě nejlepší, co nejhorší?

To se vůbec nedá říct. Zažívám tolik úžasných věcí, že mi z toho skoro praská hlava. Každý den vidím spoustu nových věcí, o kterých jsem vůbec netušil, že existují! Předvčerejškem jsem se prošel po ledových jeskyních v Salzburgu, vůbec jsem netušil, že něco takového existuje. Moc se mi líbily Alpy a průsmyky, ze zemí asi zatím nejvíc Chorvatsko, krásný silnice, krajina a příjemný lidi...

Video - Francie

Video - Jízda přes Alpy

Video - Itálie a Chorvatsko

Aktuální zprávy, fotky a videa z cesty najdete na webu discovermore.harley-davidson.com/cs_CZ. Stránka dává také možnost všem evropským jezdcům sdílet a nahrávat své vlastní „Great Rides“. Online komunita tvořená jezdci umožňuje všem poznat ty nekrásnější trasy, cesty a místa, na které je možné se vydat, a to bez ohledu na značku, věk nebo národnost

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.