BMW Museum & BMW Welt v Mnichově

FilipT, foto: autor 6.7.2015

fotka

Každoroční festival motocyklů v Garmisch-Paterkirchenu začal již ve čtvrtek na zahajovacím koncertě a Welcome Party v BMW Museu v Mnichově. A sraz si zde dalo pěkných pár stovek motorkářů mířících do Alp, takže bylo vidět spousta nádherných café-racerů, veteránů i speciálních staveb BMW.

Měli jsme příležitost si alespoň stručně projít muzeum této značky a nahlédnout i do obrovské výstavní budovy BMW Welt na druhé straně silnice. A vím zcela jistě, že se sem musím vrátit na celý den a absolvovat kompletní program včetně několika kinosálů! Tyhle dvě stavby jsou něčím opravdu jedinečným a „dostanou“ každého milovníka techniky a historie, ale také designu a architektury.

BMW Museum

Aspoň malou fotogalerií se pokusím přiblížit, o čem je Museum (o budově Welt níže v článku) – v nejhezčí části Mnichova hned na hranici Olympia Parku je muzeum BMW již od roku 1973, tedy krátce po Olympiádě. V roce 2008 se ale muzeum otevřelo po velké rekonstrukci a nyní v moderním pojetí ukazuje celou historii BMW včetně jejích začátků v leteckém průmyslu či sportovní světě automobilových a motocyklových závodů. Najdete tu i designové studie a hlavně desítky jedinečných kousků, některé z nich jsou přitom jediné na světě. Ročně sem zavítá čtvrt milionu lidí! Doporučuji jít napřed po spirále dolů a postupně se propracovávat až nahoru k nové části věnované Mini.

BMW Welt

Po návštěvě historie si nechte dost času i na prohlídku Weltu, kde se dozvíte vše podstatné o moderní době, technologiích a trendech. Obří skleněná budova BMW Welt o velikosti srovnatelné s letištní halou se otevřela v roce 2007 a má dokonce svoji vlastní solární elektrárnu na střeše. Nejnovější modely automobilů a motocyklů BMW a dalších značek koncernu Mini a Rolls-Royce jsou zde předvedeny i s jejich nejnovějšími systémy a technologiemi včetně ukázky výroby.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.