Inovované modely BMW 2016 a Dynamic Brake Light

FilipT 21.7.2015

fotka

Na hlavní novinky si musíme ještě počkat na podzimní výstavy, ale již nyní představila značka BMW řadu menších inovací stávajících modelů pro příští rok. A hlavně zajímavou novinku v podobě dynamického brzdového světla, které zase o něco posílí bezpečnost strojů značky BMW.

Dynamic Brake Light

Ve světě motorek se poprvé objevuje technologie používaná u vozů vyšší třídy, která pomáhá v provozu opticky odlišit běžné brzdění od silného nouzového brzdění a varuje tak řidiče jedoucí za vozidlem. Motocykly BMW se systémem ABS Pro při nouzovém brzdění z rychlosti nad 50 km/h začnou „stroboskopicky“ blikat brzdovým světlem, a varují tak další řidiče.

Pokud stroj úplně zastaví, přidají se ještě varovné blikače. Když se pak znovu rozjedete nad 20 km/h, varovné blikače se automaticky zase vypnou. Tato nová funkce bude součástí standardní výbavy u modelů K1600GT a K1600GTL, pro modely R1200GS, R1200GS Adventure či S1000XR si ji můžete přiobjednat spolu se systémem ABS Pro.

Video

BMW R NineT s nádrží se sváry

Speciální verzi R nineT Special Edition si budete pro příští rok moci objednat s ručně broušenou hliníkovou nádrží, která bude mít přiznané svary. Ale pokud vás to neláká, v nabídce je i varianta se zabroušenými sváry.

BMW R1200GS Triple Black TE

V nabídce se objeví i temná černočerná verze cestovního maxiendura R1200GS. K tomu bude k dispozici již výše zmíněný systém ABS Pro s možností brzdění i v náklonu. Kombinace černé a tmavě šedé vypadá docela ďábelsky... a navíc je na drátových kolech, samozřejmě s černými ráfky.

BMW S1000RR

.

Zajímavou barevnou kombinaci dostane i superbike S1000RR – i zde převládá černá barva, ale s červenými doplňky.

 reklama

Videa

Instagram

 reklama


Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.