ABUS Ultra Mini + Cobra = chytrá kombinace

Matěj Oliva, Foto: František Chobot 5.8.2015

fotka

Ne vždy potřebujete zmknout motorku k něčemu co nejsilnějším řetězem. Někdy se hodí menší zámek, který bude univerzální a dokáže zabezpečit třeba i příslušenství, nebo menší předměty, které jsou pro velký řetěz nevhodné. My jsme dlouho přemýšleli, až jsme vybrali kombinaci U zámku a ocelového lana.

Celý systém má na svědomí německá firma ABUS, kterou jsme Vám již představili v našem článku a jejíž produkty letos testujeme v rámci zabezpečení redakčních motorek a příslušenství. Tento zámek neslouží primárně jako nepřekoneatelná ochrana proti odcizení motorky, ale nabízí malé rozměry, relativně nízkou hmotnost a hlavně dokonalou variabilitu.

Jeho vlastností jsme dokonale využili na cestě do Skotska, kde bylo možné díky jednoduchému lankovému zámku (Cobra) připnout ve městech, na trajektu, nebo u restaurace přilby k motorce a mít tak volné ruce. Stačí si najít jen pevné oko na motorce, provléct ocelové lanko s oky na koncích a vše zajistit U zámkem. (Mini)

Na motorce ale kromě přilby můžete nechat třeba i bundu. Lanko je dost dlouhé, abyste ho pohodlně protáhli rukávem bundy, navlékli přilbu a obojí společně zabezpečili. Je to rozhodně velmi praktické a zloději vaše věci buďto nebudou stát za namáhavé překonávání zámku, nebo by musel zničit věc, kterou chce ukrást, což samozřejmě nedává smysl.

Pokud chcete zabezpečit pouze motorku, je ideální využít samostatný U zámek, který múžete provléct loukotěmi kola, nebo navléct na ráfek. Jeho stupeň ochrany je 7 z 15ti možných stupňů, je ale odolný proti zmražení a vložka proti odvrtání, což rozhodně není marné.

Zámek lze samozřejmě využít i na jízdní kolo. K němu je tu zajímavý držák, který jednoduše přiděláte na rám a zámek můžete mít pořád při ruce. Lanko je dlouhé 120cm a celá sada váží 1500g, což je celkem rozumné číslo.

Více o produktu najdete zde.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.