10 nejvýraznějších čínských kopií

FilipT 17.8.2015

fotka

Hongda k nerozeznání od Hondy, Yayama jako věrná kopie Yamahy... čínské koncerny stále využívají nevymahatelnosti mezinárodního práva na domácí půdě a nedělají si hlavu s patenty ani designem .... a často ani názvy značek. Podívejte se na desítku nejkřiklavějších čínských motocyklů s evropskou tváří..

1. Jiangsu Xinri (Honda Goldwing)

První místo si asi zaslouží značka Jiangsu, protože poslat na trh věrnou kopii Goldwinga, to opravdu chce hodně drzosti. A k tomu jde o elektrický stroj, který v atrapě motoru skrývá obří olověné baterie

2. Jonway YY250 (BMW Scarver)

Druhé místo dostává Jonway, který věrně okopíroval design tak originálního stroje jako Scarver a nacpat dovnitř chromovaný jednoválec 250 převzatý z nějakého choppříku. Uvnitř pod napodobeninou rámu se skrývá pravý trubkový rám. Pro srovnání – na dolní fotce je „pravý“ Scarver.

3. Wunjan WJ300GS (Ducati 1198)

Space Ranger, tak se tato jednoválcová třístovka nazývá, alespoň používá podobný trubkový příhradový rám jako originál. Výkon dvacet koní a maximálka 115 km/h je ovšem urážkou nejen italského originálu, ale dá se říci celé moderní kategorie třístovek.

4. Yayama (Yamaha R6)

Ani tahle mašina se svojí předlohou neskrývá a rovnou si na kapotě nechala označení R6.

5. Leike Thunderer (BMW S1000RR)

EreRo jak vyšité, ale něco mí říká, že po technické stránce by se tam pár odlišností našlo ;-)))

6. Baotian Zoomer (Honda Zoomer/Ruckus)

Honda Zoomer je jedním z nejpopulárnjších strojů v USA. Čínský koncern Baotian se stará o jeho popularitu na domácí půdě dokonce pod stejným názvem.

7. Wonjan WJ 150-18 (Honda MSX 125)

A když to šlo se Zoomrem, jde to i s jeho nástupcem MSX 125

8. CF Moto 650 TR (Honda STX1300 Pan-European)

Stejný design, dokonce i stejné barvy. Ale CF Moto jezdí s jednoduchým řadovým dvouválcem (který je zase do značné míry okopírovaný z Kawasaki ER6), zatímco Honda PanEuropean měla krásný V4. Nahoře CF, na dolní fotce pak pro srovnání i Honda:

9. Gilera? Nikoli, Wonjan Hornet!

10. Motostar Storm 150 (Aprilia Area51)

Perlička nakonec – hodně originální padesátka Aprilia Area51 sice nebyla moc komerčně úspěšná, ale předvedla originální technická řešení s jednostranným zavěšením předního kola. Čínská značka vše věrně okopírovala a na světě je Motostar Storm 150.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.