V čem jezdíme - Kalhoty 4SR Cool Grey

Matěj Oliva, Foto: František Chobot 29.9.2015

fotka

Kevlarové džíny zažily za poslední léta velký vývoj a dostaly se i do spousty slepých uliček. Dnes můžete najít na trhu mnoho výrobků, ale jen některé jsou opravdu kvalitní. My jsme svá pozadí svěřili značce 4SR.

Českou značku snad není třeba dlouze představovat. Kromě toho, že obléká motorkáře všech stylů a věku se dostala také do British Superbike Championship, mistrovství světa Superbiků i MotoGP! 4SR se také může pochlubit tím, že již třetím rokem obléká jednoho z nejúspěšnějších road racingových jezdců planety- Williama Dunlopa, a také jednoho z kandidátů na vítěze letošního BSB Jamese Ellisona.

Teď už ale k samotnému výrobku. Kalhoty jsou podle nás designově velmi povedené. Materiál je pružný, ale zároveň dostatečně odolný. Kevlarové vložky jsou tradičně na bocích, na zadku a hlavně na kolenou.

Příjemné je, že na vnitřní straně je všitá textilie, která vaši kůži oddělí od nepříjemné kevlarové tkaniny. Kevlar ale funguje jen proti oděru, proti nárazu potřebujete chtě nechtě klasické chrániče. Ty najdete na kolenou a bocích. Obojí lze samozřejmě vyjmout.

Ty kolenní jsou zajímavé především svou variabilitou, kdy je můžete v kapsách, ve kterých jsou umístěné posouvat podle toho, kde je potřebujete. Systém je vlastně velice jednoduchý, přesto to bandu z 4SR napadlo jako první na světě a nechali si to patentovat. V nohavici je umístěna elastická kapsa, ve které se chránič může nastavovat přesně podle vaší výšky. Kapsa pevně drží kolenní chránič kolem nohy ve správné poloze, proto mohou mít 4SR džíny širší střih, aniž by to mělo jakýkoliv negativní vliv na správnou funkci chráničů. Je to pohodlné a praktické.

Pohodlíčko

A jak se v kalhotech jezdí? Zkrátka dobře. Na motorce netáhnou, jsou příjemné i při delších cestách a kolena jen tak neprofouknou. V úplném vedru je trochu znát dvojitá tkanina, ale za to pohodlí a bezpečnost to rozhodně stojí. Kalhoty se hodí jak na jízdu po městě třeba na skútru, tak i na delší vyjížďky, kde poskytují dostatečnou ochranu v případě pádu, která je ekvivalentní ke klasickým textilním kalhotám. Test pádem jsme naštěstí neprovedli, ale po zhodnocení všeho ostatního říkáme jednoznačně ANO pro 4SR.


Detail produktu
Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.