Dodávka snů, VW Multivan PanAmericana

FilipT, foto: František Chobot 4.5.2016

fotka

Takhle nějak vypadá splněný sen mnoha motorkářů, kteří hledají menší dodávku pro převoz mašiny na okruh, na trať nebo třeba jen sebou na dovolenou. Něco malého a obratného, co by se pěkně řídilo, vyjelo to všude a nebyl problém s parkováním, no a hlavně aby se tam pohodlně a snadno naložila a vozila motorka....

Koncept PanAmericana vychází ze základu Multivan 4Motion osazeného dvoulitrovým turbodieselem o výkonu 204 koní, sedmistupňovým automatem DSG a trvalým náhonem na všechna čtyři kola, navíc s mechanickou uzávěrkou zadního diferenciálu, takže vyškrabat se po mokré louce k motokrosové trati nebude nejmenší problém, stejně tak jako dlouhé přesuny po dálnici ve velkém stylu a pohodlí.

Po stránce designu se od Multivanu liší širšími lemy podběhů kol, ochranným oplechováním spodku vepředu a vzadu a decentní grafikou v podobě speciálního laku a pruhů na boku auta. A pak také hliníkovou podlahou, která snese nějakou tu špínu z motorky.

To hlavní je ale speciální vysouvací nájezdová rampa, která je opatřená elektrickým pohonem. Naložení a vyložení motocyklu tak v pohodě zvládne jedna osoba bez jakékoli námahy. V podlaze jsou připraveny vázací oka na ukotvení motorky. V interiéru přitom zůstalo dost místa pro čtyřčlennou posádku a vzadu vedle motorky se ještě vejde slušný náklad.

Video

Další články z rubriky:Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.