BMW Stunt G310 ukazuje podobu malých BMW

FilipT, foto: BMW Motorrad 7.10.2015

fotka

Německý výrobce na opatrně připravuje motoristickou veřejnost na příchod maloobjemových strojů a v rámci kampaně představil na výstavě v Jižní Americe koncept lehoučkého jednoválcového naháče BMW Stunt G310 – jak jinak než v pořádně divokém stylu a za asistence Chrise Pfeiffera.

Krátké promo video

Stejně jako v případě R1200R a konceptu Roadster se nový jednoválec 300 ccm napřed ukazuje v podobě stuntriderského konceptu. Díky tomu může vyniknout čistý design kompaktního stroje ve stylu současných tvarů eRkových nahářů. Světla, zrcátka a další „otravné“ detaily pak uvidíme až na finálním předvedení nového modelu pravděpodobně již za měsíc v Miláně spolu s dalšími odvozenými modely a možná i skútry.

Nové BMW s interním označením K3 je jednoválcová třístovka s připravovanou výrobou v Asii ve spolupráci s indickou značkou TVS. Využívá netradiční uložení motoru s válcem směrujícím mírně dozadu a hlava válců je otočená o 180 stupňů. To by mělo mít výhodu v optimálním umístění motoru do těžiště celého stroje a dosažení krátkého rozvoru i s dlouhou zadní kyvkou. Navíc předvádí krásnou designovou lahůdku – výfuk zavěšený svisle dolů. Uvidíme, zda se toto netradiční řešení promítne i do sériového modelu.

Na konceptu připraveném pro řádění Chrise Pfeiffera samozřejmě najdeme řadu speciálních úprav, jako jsou zdvojené brzdy na levé ruce či přídavné stupačky pod sedlem či „prázdné“ místo spolujezdce nahrazené kovovým rámem pro zaháknutí nohy při jízdě ve stoje. Zbytek komponent jako rám, nádrž, sedlo i boční plasty už ale vypadají jako připravené na sériovou výrobu. Teď už jen zbývá počkat do Milána, do té doby můžeme jen hádat, jakou tomuhle stroji dá BMW tvář v podobě předního světla.

Další články z rubriky:Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.