2016 Triumph Bonneville 1200ccm s vodním chlazením

FilipT, foto: Triumph 28.10.2015

fotka

Triumph představil tři nové modely své klasické řady Bonneville. Novinky se jmenují Street Twin, T120 a Thruxton, k nim ještě přibyly dvě další verze T120 Black a Thruxton R. Poprvé se představují s vodou chlazenými motory v objemech 900cc a 1200 a řadou dalších moderních prvků.

Triumph Bonnevile je vlastně jediný stroj, který se nemusí vracet na scénu klasických modelů s retro nádechem daleko z historie, on totiž scénu nikdy neopustil a již od roku 1959 si zachovává svoji věrnou siluetu. A nové modely na to úspěšně navazují a ukazují, že oni si nemusí hrát na retro, oni JSOU retro. A to i s novou technikou, jako je elektronický management motoru s volbou jízdních režimů, kontrolou trakce a ABS. Nové jsou kompletně všechny komponenty, od předchozího Bonnevillu údajně továrna nepoužila jedinou komponentu.

Konkurence v podobě BMW NineT si vyžádala podstatné posílení řadového dvouválce až na 1200 ccm a poprvé také zapojení vodního chlazení s pomocí černého chladiče decentně ukrytého mezi trubky přepracovaného kolébkového rámu. Pro klidnější jezdce je zde devítistovka Street Twin, pro náročnější milovníky klasiky pak dvanáctistovka T120, vrcholem nabídky pak špičkový café-racer dvanáctistovka Thruxton. V nabídce je také verze T120 Black s hodně odlišným tmavým stylem a pak Thruxton R s ještě lepšími komponentami než standardní Thruxton, například s monobloky Brembo, vidlicí Showa a zadním odpružením Öhlins.

Nové Bonnevilly dostaly elektronické ovládání plynu ride-by-wire, ABS a dokonce i kontrolu trakce, kterou ovšem lze vypnout a užít si ryzího svezení nezkaleného elektronickou asistencí. Moderní dobu prozrazují také čirá optika vepředu, LED zadní světlo či zásuvka USB na dobíjení mobilu či navigace. Modely T120 a Thruxton mají možnost nastavení jízdních režimů 'road' a 'rain', Thruxton pak navíc ještě 'sport' s rychlejší odezvou na plyn.

Triumph se snaží zákazníky motivovat k vlastním úpravám svých strojů z bohaté nabídky příslušenství a připravil i řadu „inspiračních verzí“. Například sadu Scrambler kit pro Street Twin, která zahrnuje výfuky Vance&Hines či komponenty z broušeného hliníku....

Oficiální video

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.