Budoucnost motocyklových technologií podle BMW

Matěj Oliva, Foto: BMW 11.1.2016

fotka

Na veletrhu CES v Las Vegas představilo BMW několik zajímavých technologií do jedné stopy. Do výroby se asi hned letos nedostanou, na druhou stranu ale nejde v žádném případě o slepou uličku a během pár let předpokládáme využití laserovcýh světel, nebo head-up displejů i u motorek.

Laserová světla jsou aktuálně nejlepší technologie pro osvětlení vozů. Vyvinuté je má BMW, Audi i VW, všichni ale čekají s nasazením do sériové výroby kvůli vysoké ceně. Jakmile ale bude produkce vyšší, celkově se technologie zlevní a bude podstatně dostupnější. Pak by se mohla dostat i do motorek, stejně jako do BMW K 1600 GTL, které BMW přivezlo na CES.

Head-up displej

Druhá technologie, kterou BMW předvedlo se neváže k motorce, ale k příslušenství. Jde o displej, který se vyklápí z boku přilby před jedno oko jezdce a dokáže zobrazit ty nejdůležitější informace tak, aby jezdec nemusel odvádět pozornost od vozovky a trasy před sebou.

Kromě základních dat, jako je rychlost, zařazený rychlostní stupeň, atd dokáže displej zobrazit i navigaci, práce na silnici, nebo záběry z kamery na zadní straně přilby, která funguje jako zpětné zrcátko.

 reklama

Videa

Instagram

 reklama

Motodenik.cz

© 2010-2017 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.