Yamaha XV950 ‘ULTRA’ od GS Mashin

Matěj Oliva 18.1.2016 zdroj: Yamaha Europe

fotka

Yamaha se pustila do zajímavého projektu, který přináší jednak zajímavé custom biky postavené z aktuální produkce Yamaha, ale také inspiraci pro sériovou produkci, kde se objevuje celá řada prvků právě ze zakázkových staveb pro Yamahu.

Zatímco některé stavby jsou jen původní motorka s pár doplňky a pěkným lakem, z tohoto XV950 moc původního nezbylo. Je tu samozřejmě vidlicový dvouválec, okolo kterého se celá stavba točí, pak už ale nastupuje úpravce. Vše je kombinací staré školy a moderních technologií. Díly jsou vyráběné ručně z ocelového plechu.

K poctivé ruční práci je tu kontrast v podobě dikitální miniaturní palubní desky, doplňků od Rizomy, nebo závodního laďáku Two Brothers. Svody jsou omotané azbestovou tkaninou po vzoru závodních strojů. Zadní kolo je hnané řemenem. V plechové kapotáži jsou zasazená moderní LED světla.

Celkový dojem pak dokreslují detaily, jako je přímý filtr, nebo pečlivě ručně šité sedlo. Kola samozřejmě zůstala drátěná. O odpružení se stará podvozek od anglického K-Techu. Zda se i tohle XV dostane do produkce se musíme nechat překvapit, já osobně to moc nevidím:-D

 reklama

Videa

InstagramMotodenik.cz

© 2010-2017 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.