BMW M2 bude novým safety carem pro MotoGP

motodenik.cz 12.2.2016 zdroj: BMW

fotka

Teprve v lednu na autosalonu v Detroitu bylo představeno nové BMW M2, které se od letoška stane novým safety carem na závodech MotoGP. BMW je partnerem už přes deset let a úlohu přípravy safety caru měla vždy divize M.

Safety Car samozřejmě není jen dobře nalakované Mko, ale auto muselo projít mnoha úpravami, o které se samozřejmě starala divize M v BMW. Celá přestavba trvala profíkům v Garchingu deset týdnů! Kromě nezbytných bezpečnostních prvků dostalo Mko také díly z katalogu BMW Performance, které dělají auto atraktivnější, ale zároveň zlepšují i jeho jízdní vlastnosti.

Standardní brzdy byly nahrazeny karbon-keramickými, výfukový systém je upravený a otevřený, takže bude slyšet i přes burácení speciálů MotoGP. O pohon auta se nemůže starat nic jiného, než řadový šestiválec o objemu tří litrů plnený dvoukomorovým turbem. Výkon motoru je 272 kW a výkon je přenášen přes sedmistupňový automat.

Kromě safety caru BMW jsou na trati i dva motocykly BMW S1000RR, které kontrolují před kvalifikací a závodem, zda fungují všechna měřící zařízení. Další dvě BMW slouží lékařům, jedním z nich je SUV X5 a druhým kombi třídy 5.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.