Motodenik.cz - Srdce Feratu2 se rozbušilo

Srdce Feratu2 se rozbušilo

Matěj Oliva 25.2.2016 zdroj: Ferat2

fotka

Snad každý zná kultovní český film Upír z Feratu o závodním speciálu, který jezdí na řidičovu krev. Nový český projekt se prezentuje podobně tajemně a jeho hlavním motivem je pulsující srdce, které znělo i při tiskové konferenci, na které se novinka představila. Bohužel nám tu chyběl původní filmový Ferat, ale vedle nové motorky by stejně moc nevynikl.

Po odhalení na nás ovšem nečekala krvelačná bestie, ale prémiová motorka, která se na trh dostane v limitované edici 25 kusů. Motorka sice vzniká v České Republice a pracují na ní čeští odborníci, ale srdce má italské, konkrétně od Ducati. Základní výkon dvouválce je 169 koní, ale pokud budete chtít víc, lze jej prostřednictvím elektroniky, nebo dokonce turbodmychadla naladit až na 260 koní. Zajímavá je ale i hmotnost, která je díky hojnému použití karbonu 169 kilogramů. Krotit Ferat2 ale nebude hned tak pro každého. Motorka nemá žádnou sofistikovanou elektroniku, která vám bude pomáhat řídit a jediné, co vám pomůže je ABS a možnost přepisování palivových map.

Motor je uložen v příhradovém rámu, jehož základ je rovněž od Ducati, stejně jako zadní kyvná vidlice a elektronika. To je ale vše. Ostatní díly jsou ručně vyráběné, nebo dodané od věhlasných značek.

Podvozek dodala věhlasná značka Öhlins, která musela tlumiče ladit speciálně pro Ferat2, který je mnohem lehčí, než jiné motorky, na které se stejné tlumiče montují. Neméně zajímavá jsou karbonová kola, která jsou homologována pro silniční provoz, stejně jako celá motorka.

Exkluzivní stroj má i exkluzivní cenu, která startuje na 75000 EUR. Může se ale vyšplhat daleko výš, pokud budete chtít například titanový rám, zlato zapletené do karbonových vláken, nebo již výše zmíněné turbodmychadlo. Jak nám řekl Ondřej Hrůza, ve Feratu jsou připraveni pro vás udělat cokoliv si budete přát a nezáleží na tom, jak moc šílený váš nápad bude.

A to vše v celkem rozumném termínu. Přesto, že se jedná o velmi výjimečný stroj, který se začíná vyrábět až po složení zálohy přesně dle vašich představ, dostanete svou motorku už 9 měsíců od objednávky, takže pokud máte zájem, stihnete si Ferata nadělit ještě pod stromeček. A měli byste pospíchat, tři motorky jsou už prodané!

Technické údaje:

Motor: Kapalinou chlazený dvouválec do L

Výkon: 169 HP

Točivý moment: 144 Nm

Hmotnost: 169 kg

Maximální rychlost: přes 270 km/hod

Video

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.