Magpul Ronin - Buell pro komiksáky

motodenik.cz 20.4.2016

fotka

Buell 1125 R nebyl příliš úspěšnou motorkou. Spolupráce s Rotaxem, která měla tuhle fabriku zvednout a zachránit se nakonec stala osudnou, ale přesto se jednalo o velmi technicky zajímavou motorku, která se stala základem mnoha přestaveb.

Magpul Ronim ale není jen jednorázovou přestavbou, nýbrž malosériovou motorkou na základě Buellu. Z toho zbyl rám, motor a zadní kyvka. Přední zavěšení je přepracované a využívá systém dvojitého zavěšení s centrálním tlumičem. Chybět samozřejmě nemůže ani brzda na vnější straně ráfku.

V začátcích projektu šlo o oživení legendy o 47 roninech, kteří se snaží pomstít smrt svého pána. Projekt ale skončil u ledu a na scénu se vrátil až v roce 2012. Pro tento účel se továrně podařilo od Buellu získat 47 strojů 1125R, které slouží jako základ. Stroje vznikli v několika edicích, ale tou nejzajímavější je finální pětice motorek, kterou má na starost Jason Thielke. Komiksový design je rozhodně jedinečný a pokud vás tahle motorka zaujala, navštivte web www.the47.com, podle kterého ještě několik kusů čeká na svého majitele.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.