Nová Yamaha SCR950 Scrambler 2017

Filip Tichý, foto: Yamaha 9.6.2016

fotka

Módní vlna hipsterů a styl scrambler mají stále větší popularitu, proto na jejich vlnu naskočila i Yamaha. Místo aby lehce modifikovala své retro novinky XSR 900 nebo XSR700 s řadovými motory, odvážně přestrojila do lehce terénního stylu véčkový cruiser XV950 Racer a pustila ho do světa sbírat slávu jako scrambler.

Nový model má stejný rám a vzduchem chlazený čtyřventilový dvouválec 942 ccm jako současná řada cruiserů XV950 (viz náš redakční test). Scrambler ale má nový podsedlový rám a vysoko posazené úzké sedlo, které už na pohled láká k občasným vyjížďkám po polňačkách nebo na pláž. S tím souvisí i drátová kola, která oproti cruiserům XV také pořádně narostla do výšky, konkrétně na 17 palců vzadu a 19 palců vepředu.

Mezi motorem a zadním kolem zůstává ozubený řemen a SCR se tak stává prvním strojem, který razí občasné výlety mimo silnici s řemenovým převodem. V porovnání s robustním výrazem a předním odpružením zakrytým gumovými prachovkami působí trochu zvláštně decentní kulatý digitální budík přístrojovky, luxusní je také nová bezešvá nádrž na 12 litrů benzínu. S plnou nádrží by měla mít mašina provozní hmotnost 248 kg, to už bude i na polňačky docela dost...

Pneumatiky s lehce hrubším vzorem ale naznačují, že tady jde spíš o styl než o terénní schopnosti, které by při této váze nedávaly smysl. Zůstaly pěkné detaily jako řídítka s hrazdičkou či boční kapotáž jako šitá pro nalepení závodního čísla. Škoda, že Yamaha zůstala na půl cesty a ponechala cruiserově laděný výfuk, styl Scrambler je hlavně o vytaženém výfuku do výšky pod sedlo! Ale v dnešní době už to asi je jedno, když může Ducati pojmenovat Scrambler mašinu s výfuky pod motorem...

SCR950 má nádherný styl a určitě zaujme skupinu řidičů, kteří hledají univerzální stroj s velkou dávkou šarmu. Zvládne úplně všechno od dálnic, zatáček, polňaček, dojíždění i dovolených a při tom všem bude působit stylově.

Promo video

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.