Oranžový víkend na KTM Festivalu

Filip Tichý, foto: David M. Bodlák, www.DMBfoto.cz 13.6.2016

fotka

O víkendu se areál Motorlandu u Bělé pod Bezdězem převlékl do oranžové barvy a hostil příznivce rakouských motorek. Samozřejmě jsme také vyrazili se podívat a projet novinky, hlavně nejsilnější dvouválcový cesťák na světě, KTM 1290 Super Duke GT.

Celkem se v areálu kromě vlastních motocyklů návštěvníků prohánělo třicet testovacích strojů. A byly to hodně zajímavé mašiny, kromě výše zmíněného GT byla velkým lákadlem enduro trať pro elektrický Freeride. A bylo to docela zajímavé pokoukání, kdy se před námi za absolutního ticha honila čtveřice jezdců na rychlých a lehkých endurkách.

Vyznačené byly dva okruhy s různou obtížností, takže bát se nemuseli ani začátečníci, kteří se s terénem teprve seznamují. Pro ty byla připravena i offroadová motoškola Jiřího Heiníka a Ivana Jakeš, kteří ukázali základy jízdy v terénu a práci s rovnováhou.

Zatímco na velké Adventury a Super Duky se jezdilo na výlety po okolí, mnohdy i za bdělého dohledu policie s radarem, pro letošní hit v podobě eRkového Duka 690 byl vyhrazený uzavřený silniční okruh, zpomalený několika retardéry.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.