Mostecký Ducati Day v rychlém tempu

Filip Tichý, foto: autor 16.6.2016

fotka

Do jedenácti sice dost pršelo, ale pravověrní Ducatisté aspoň měli čas si pořádně popovídat a navzájem si prohlédnout své stroje, odpoledne pak začalo to pravé okruhové řádění. K zapůjčení byla připravená šestice továrních motocyklů Ducati 1299 Panigale S a nové motocykly s tou nejnovější elektronikou šly z ruky do ruky.

Ducati už je vlastně spolu s BMW (viz reportáž z RR Days) jedinou značkou, která si hýčká své sportovní image a pořádá plnohodnotný značkový okruhový den. Ten letošní byl okořeněný účastí bývalého závodníka a školitele Dario Marchetti z programu Ducati Riding Experience, který nás protáhl po trati a každému dal pár cenných rad jak zlepšit svůj jezdecký styl.

Ducati Panigale 1299 S je pro Mostecký autodrom jako stvořená. Štíhlý dvouválec s obrovským zátahem odspodu se na zdejší technickou trať hodí podstatně lépe než jakýkoli konkurenční čtyřválec. Vyzkoušeli jsme si i jízdu na mokru v režimu WET omezeném asi na 105 koní a i na klouzavé osychající trati to byl hodně příjemný zážitek, kdy na vás dává elektronika dokonalý pozor. Pokud to nepřeženete s náklonem, pak se vám na brzdách ani pod plynem nemůže nic přihodit.

Na suché trati v režimu Sport už to bylo spíš o krocení neuvěřitelné nálože 200 koní a stejně brutálně silných brzdách, díky kterým z motorky slezete dokonale utahaní a se šťastným šklebem na tváři. A i tady máte skvělou jistotu, že jakýkoli náznak highsideru nebo zvedání předního kola elektronika citlivě utne a nechá vás přenést na asfalt maximum výkonu.

Kromě jízd na okruhu bylo možné si vyzkoušet všechny novinky i při výletech do okolí nebo absolvovat bezplatné ukázkové kurzy Bezpečně na motorce AKADEMIE. Tam opravdu poctivě zamířila většina začínajících jezdců, protože vyzkoušet si maximální náklony a „dát si kolínko“ na speciální mašině s z bočními ochrannými rámy s kolečky se jinak naučíte jen za cenu rizika.

Kdo by měl zájem zakoupit si své fotky z jízd, může se pomocí webu Ducati obrátit na fotografa Miroslava Ullmana, který celý den poctivě fotil na trati a má na kartě opravdu každého jezdce. Fotogalerii z depa a zázemí okruhu najdete níže.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.