Připravuje se Suzuki Extrigger

Filip Tichý, foto: Suzuki 21.6.2016

fotka

Malé motorky jsou u Japonců hodně oblíbené a po představení stopětadvacítky MSX od Hondy se začínají objevovat další motocykly této kategorie. Suzuki si podala řadu patentl, které naznačují představení elektrické verze možná již letos na podzimních výstavách.

Honda mezitím svoji stopětadvacítku MSX modernizovala, připojila se i Kawasaki se svojí zelenou verzí, Suzuki zatím ukázala jen koncept EXTRIGGER. Nyní ale Suzuki podala řadu patentů po celém světě na malá motocykl s elektrickým pohonem.

Konstrukce je hodně podobná jako u Hondy MSX, elektromotor je uložený uvnitř rámu a na zadní kolo putuje výkon klasickým řetězem. Suzuki tedy nevyužila levnější a jednodušší řešení s elektromotorem přímo v zadním kole, které ovšem není tak výhodné z hlediska váhy neodpružených hmot.

Volba elektrického pohonu u Suzuki dává výborný smysl, tyto minimotorky jsou převážně používány na kratší vzdálenosti a v menších rychlostech, takže nepotřebují velkou a potažmo ani drahou baterii. To by se mohlo promítnout do dostupné ceny a z tohoto pohledu by Extrigger mohl mít na trhu úspěch.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.