Jak si postavit motorku

Filip Tichý 28.6.2016

fotka

Už dlouho mě žádná knížka o motorkách tolik nenadchla a nepobavila, jako dětská kniha z Edice technických pohádek s názvem Jak si postavit motorku od Martina Sodomky. Zábavně a názorně vysvětluje, jak funguje motorka sestrojena, ale také funkci motoru, převodovky, zapalování, brzd a mnoho dalších věcí.

Tahle knížka nesmí chybět v knihovničce vašich dětí, ale hodí se i jako dárek pro motorkáře k narozeninám – tak jsem k ní vlastně přišel i já sám. A musím přiznat, že i já jsem si tu našel několik věcí, které jsem si pomocí této knížky lépe ujasnily, například vyplachování dvoutaktu... Musím říci, že za svoji cenu necelých tří stovek tahle kniha určitě stojí!

A o čem je hlavní příběh? Je to doslova strhující a nejde se v tom každý;-) Tři odvážní cestovatelé – krysák Arny, vrabčák Zíla a žabák Kristián se vrací domů, kde jsou jejich kamarádi Prcek s Fredem. Arnymu se do ničeho nového moc nechce, raději by trávil čas se svou přítelkyní Lucií.

Ale události naberou takový směr, že musí změnit názor. Nečekané zvraty pak pokračují a všechno bude nakonec jinak, než si kdo mohl myslet. Jediná věc, která se v této knize dá bezpečně očekávat je, že čtenář dostane možnost pochopit, jak je sestrojena a jak funguje motorka.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.