BMW Motorrad Days obrazem

Filip Tichý, foto: Jan Altner 13.7.2016

fotka

Vypili jsme 17 tisíc litrů piva za pouhé tři dny! Pravda, pomáhalo nám v tom dalších 35 tisíc účastníků megasrazu motocyklů značky BMW, které značka každoročně pořádá v Garmisch-Partenkirchenu v německých Alpách.

Horské průsmyky kolem Ga-Pa nabízejí nádherné svezení, vyhlášené trasy na Timmelsjoch, Stelvio, Krimmel a nakonec i GrossGlockner jsou jen 100-200 km odtud a i samotné údolí GaPa obsahuje řadu zajímavých atrakcí, například soutěska Partnachklamm hned u olympijských můstků či lanovka do 2900 mnm na Zugspitze. Kde jinde najdete luxusní motorkářský kemp na úpatí Alp s bazénem, dostatkem jídla i piva i kulturním programem za 7,50 Eur na týden?

BMW Motorrad Days zahrnoval zase větší nabídku stánků se vším možným a nemožným, co souvisí s motorkami a s BMW, ale hlavně neuvěřitelnou spoustu nápaditých přestaveb. Většina z nich vycházela z boxerů R100 nebo z nového NineT, ale byla tu i řada povedených Káček. Asi největším hitem srazu byl vystavený koncept BMW R5 Hommage, nádherný cruiser v čistém stylu postavený na základě starého závodního motoru doplněného přeplňováním.

Opět jsme využili nabídku testovacích jízd a v zatáčkách kolem GaPa vyzkoušeli, jak se podařilo fabrice vylepšit jejich eletrický skútr nebo jak se jezdí na stříbrné NineT, kolegové zase vyrazili do terénu a na sjezdovkách prověřili inovace v F800GS obutých na špalkách. Na to vše stačí jediné, včas si po internetu rezervovat terním nebo si ráno vystát frontu na uvolněná místa.

Uprostřed areálu se na asfaltové ploše každé dvě hodiny proháněli kaskadéři v driftujících autech nebo nová naděje stuntride programu BMW, Mattie Griffin na prototypu nového jednoválce G310R jako nástupce legendárního Chrise Pfeiffera. Po nich nastoupili tanečníci, ty zase vystřidala prezentace závodních týmů...

Obřích stany nabídky večerní koncerty a také slosování výherců. Páteční výhra letos byla BMW S1000R, v sobotu si jeden šťastlivec odvážel nové R1200GS... Nás ale lákala spíš rockabily stage u Motodromu, kde se přes den proháněly staré Indiany na kolmé dřevěné stěně. Více najdete ve fotogalerii níže.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.