Kawasaki H2GT jako náhrada ZZR1400

Filip Tichý 10.8.2016

fotka

Kawasaki si chce podržet svoji pozici v kategorii hypertourer a podle japonských časopisů se připravuje nástupce ZZR1400, ovšem vycházející z přeplňovaného modelu H2.

Základ modelu ZZR1400 totiž sahá až k prvnímu uvedení na trh v roce 2006 a i přes řadu větších inovací už přichází čas na radikálnější změnu. S tím souvisí i tlaky ze strany emisních norem, takže není divu, že se objevují první spekulace a náznaky, že se i motocykly časem ve větší míře pustí to sféry přeplňovaných motorů. Tu už před dvěma lety otevřela Kawasaki H2 přeplňovaná pomocí kompresoru s výkonem přes 200 koní v civilní verzi a přes 300 koní v nehomologovaném speciálu. A aby byl tento krok rentabilní, bude nutné tuhle technologii časem poslat i do dalších modelů. A právě kategorie hypertourerů určených pro vysokorychlostní cestování i v dvoučlenné posádce si o takové pohonné jednotky přímo říká.

Moderní technologie za posledních pár let poskočily hodně kupředu a umožňují zvládat stále vyšší výkony. Elektronické aktivní odpružení, stabilizace ABS i v náklonu, kontrola trakce s plynulým nástupem, to všechno naznačuje, že výkonová hranice 200 koní překonávaná zatím většinou jen superbiky není nepřekonatelná zeď a časem se dočkáme i výkonnějších strojů na silnici.

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.