Ducati XDiavel ve Sturgis v úpravě RSD

Filip Tichý, foto: Ducati pres 17.8.2016

fotka

Stále více značek ukazuje své novinky a koncepty ze světa cruiserů a chopperů na americkém festivalu Sturgis Motorcycle Rally, který už od roku 1935 přitahuje příznivce motocyklů ze všech koutů světa. A letos k nim přibyla i značka Ducati, která se jinak prezentuje spíš svým sportovním charakterem.

A protože model XDiavel už je na trhu přes půl roku a ve Sturgis je třeba zaujmout něčím novým, Ducati si objednala speciální přestavbu od domácího designéra a stavitele Rolanda Sandse. Ten sice vyšel ze standardního příhradového rámu, na něj ovšem navrhl krásnou nádrž spojenou do jednoho kusu s podsedlovou kapotáží i sedlem.

"XDiavel je bestie. Vlk v rouše vlčím a pořádný kus sportovního náčiní. Chtěli jsme, aby se vše točilo kolem jeho úžasné techniky a nic ten moderní dojem nenarušovalo. Proto jde z funkčního hlediska prakticky o standardní motocykl jako z výroby," říká Roland Sands, vlastník značky Roland Sands Design. "Motocykl jsme stavěli tři měsíce s pečlivým zvažováním a a posuzováním směru, kterým se při návrh budeme ubírat. Nakonec jsme se rozhodli posunout estetiku do jiného směru a zachovat funkční vlastnosti tohoto stroje. A jsem hrdý na to, že se nám to dokonale povedlo".

Video

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.