Ducati představila SuperSport

Filip Tichý, foto: Jan Altner, press 5.10.2016

fotka

Na Intermotu se ukázal hodně zásadní nový model od Ducati, který do italské nabídky vrací sportovně praktické stroje, jakými ve své době byla řada ST2/ST4/ST3. Tedy mašiny, se kterými se dá občas zabrousit i na okruh, ale v pohodě si s nimi užijete i sportovního svezení na běžných silnicích a zvládnou i občasnou dovolenou.

Rozhodně ale nejde o žádný cesťák, jak ostatně Ducati dává jasně najevo i volbou názvu SuperSport. Hlavním cílem je přinést požitek ze sportovně laděné jízdy i na silnicích, zatímco na okruhy jsou určené stále radikálnější stroje Panigale. Model SuperSport je postavený nově od základů, a přestože sdílí motor s nejnovějším Hypermotardem a řadu prvků s řadou Monsterů, rozšiřuje základní nabídku Ducati o úplně novou řadu.

Design s LED světly je poměrně odvážný a lehce připomíná modely Panigale, ovšem z publika zazněla i řada kritických hlasů zmiňující podobu s Hondami posledních let – a také celkové zaměření tohoto modelu trochu připomíná VFR. Základní verze má plastovou dolní část kapotáže, luxusnější verze S je celá v barvě.

Maximální výkon 115 koní při 9000 ot/min je podporovaný stejně bohatou sadou elektroniky, jakou najdeme u nejnovějšího Hypermotardu, tedy ABS, kontrola trakce či výkonové režimy. Ve verzi S k tomu kromě lepšího odpružení Ohlins bude i quickshifter převzatý z Panigale s možností řazení oběma směry pod plynem. S modely Panigale se shoduje i základní geometrie řízení, SuperSport ovšem má podstatně delší rozvor. Jinak je tu klasická konstrukce Ducati s příhradovým rámem a jednostrannou zadní kyvkou.

Ducati slibuje vzpřímenou jízdní pozici a pohodlí i pro spolujezdce, počítá se i s postranními kufry. Kovová 16litrová nádrž umožňuje nasadit magnetický tankvak. Zástupci Ducati na Intermotu konstatovali, že očekávají velký zájem a předpovídali, že se bude SS prodávat víc než 939 Panigale, které asi také ubere nejvíc klientů.Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.