Triumph Bonneville Bobber 2017

Filip Tichý, foto: Triumph 21.10.2016

fotka

Se závodnickou legendou Carlem Fogarty za řídítky se v Anglii představil krásný bobber od Triumphu, který tak rozšířil řadu Bonneville o klasický jednomístný stroj hardtailů. Po letech, kdy Triumph někdy až očividně kopíroval design a trendy strojů BMW, tak představil velmi zdařilou konkurenci pro softailovou řadu H-D.

Nový Bobber má stejnou přední část a motor vodou chlazený řadový dvouválec 1200 ccm jako T120 Bonneville, který je ovšem poladěný na zátah a výkon více do nižších otáček, s celkovou hodnotou pravděpodobně na stejné úrovni 799 koní. Ráme je ovšem úplně nový a dokonale odkrývá zadní část s vystrčeným kolem a jednomístným sedlem. Stylové jsou i dva mohutné výfuky, které dovedně skrývají nádobu katalyzátoru dole pod motorem. Lahůdkou je i střed zadního kola, který navozuje dojem bubnové brzdy

Bobber se tváří jako hardtail, ale zadní odpružení tu samozřejmě je a je vyvedené pomocí přepákování pod sedlo. Samotné sedlo lze posunout dopředu nebo dozadu i do výšky a nastavit si tak pohodlí pro každý typ postavy. A k tomu lze i posunout uchycení přístrojového budíku, i to pak bude vyhovovat menším postavám i dlouhánům.

Přístrojovka je v retro stylu, ale zároveň díky displeji dává najevo, že jde o moderní stroj, a nabídne i údaje jako info o zařazeném rychlostním stupni, dojezdu na nádrž i průměrné či okamžité spotřebě. Navíc ukazuje i nastavený režim výkonu a kontroly trakce, který si lze navolit ovladačem na levém řídítku. V nabídce je výkonový režim Road a Wet, kontrolu trakce jde také úplně vypnout

Bobber obsahuje stejnou nabídku moderních asistentů jako T120 Bonneville, tedy ABS, spojka s posilovačem či vypínatelná kontrola trakce. A stejně jako u T120 má všechny kabely a hadičky dokonale schované a na motor a komponenty je ničím nerušený pohled, vstřikovače si navíc zachovaly tvar klasických karburátorů.

Promo video

 reklama

Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.