Vanguard Roadster, brácha Confederate

Filip Tichý 14.12.2016

fotka

Industriální umění, a přitom produkt připravený do výroby, tak to je nový americký musclebike. Pokud vám základní myšlenka trochu připomíná Confederate, pak jste na správné adrese, protože za tímto strojem je původní designér Confederate, Edward Jacobs.

Vanguard používá také stejnou pohonnou jednotku, véčkový dvouválec S&S X-Wedge se zdvihovým objemem 1 917 ccm. V konstrukci a designu jde ale ještě o něco dál. Vypadá jako celý vyřezaný na CNC mašině, a ono to tak vlastně i bude.

Základní vodorovná linie funguje jako kovový rám a vede rovně od krku řízení až úplně dozadu pod sedlo, kde se ukazují výdechy koncovek výfuku. Jinak motorku tvoří jen obrovský motor a kola, to zadní docela zajímavě řešené plným výpletem.

Za povšimnutí stojí, že z celého stroje netrčí jediná hadička ani kabel, dokonce i hydraulika k brzdám je vedená vnitřkem! Naopak na boku motoru jsou některé kryty z nerozbitného skla, takže můžete obdivovat roztočená ozubená kola. Přenos výkonu kardanem na zadní kolo je inženýrskou lahůdkou.

LEDkové osvětlení a LCD přístrojovka zahrnuje i kameru se zpětným výhledem, která nahrazuje zrcátka. A tento Roadster je dokonce i dvoumístný, stupačky spolujezdce jsou vyklápěcí a jsou schované ve spodní části pod sedlem.

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.