Policie převzala 135 motocyklů BMW R1200RT a BMW F800GT

Jan Altner, foto: autor 13.12.2016

fotka

V pondělí byla v Brněnském zastoupení firmy Renocar v Brně předána první část v počtu 76 motocyklů. Policie ČR dnes převzala 23 motocyklů BMW R1200RT a 53 motocyklů BMW F800GT. Jedná se o největší dodávku motocyklů v historii Policie ČR

Policie ČR vypsala během letošního roku výběrové řízení na dodávku 135 motocyklů. O zakázku byl velký zájem, nakonec byly vybrány motocykly BMW, které zakázku získalo ve spolupráci s dealerstvím Renocar. Celá zakázka měla hodnotu 60.477.681,- korun a hrazena byla z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

Jedná se o největší dodávku motocyklů v historii Policie ČR a proto se předání zúčastnili osobně i policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý, šéf dopravní policie plk. Ing. Tomáš Lerch, ředitel BMW Motorrad ČR Petr Krajča a generální ředitel BMW Motorrad pro region střední a východní Evropy Galdric Donnezan. Zbývajících 59 motocyklů (22 BMW R 1200 RT a 37 BMW F 800 GT) bude předáno 15. dubna 2017.

Oba modely motocyklů se pro dané účely hodí nejen specifickou výbavou, ale i spolehlivostí. Oba stroje jsou také používány u mnoha policejních sborů po celém světě. V ČR se motocykly BMW R1200RT osvědčily ve službách Hradní stráže a Vojenské policie. BMW R 1200 RT je výkonný silniční cestovní motocykl, vybavený dvouválcovým motorem boxer o objemu 1170 cm3 a výkonu 92 kW/125 k. Tyto stroje bude Policie ČR využívat v počtu 45 kusů. Zbývajících devadesát motocyklů BMW F 800 GT je vybaveno řadovým dvouválcovým motorem o objemu 798 cm3 a výkonu 66 kW/90 k.

„V BMW Motorrad jsme velmi hrdí na to, že Policie České republiky zvolila právě 135 našich motocyklů,“ říká Galdric Donnezan, generální manažer BMW Motorrad. „Věříme, že jezdci na 45 motocyklech BMW R 1200 RT a 90 BMW F 800 GT budou mít maximální míru bezpečí, bezproblémovou obsluhu, spolehlivost a také potěšení z jízdy při plnění každodenních služebních povinností. Oba motocykly se svojí pro dané účely specifickou výbavou své kvality již osvědčily u mnoha policejních sborů po celém světě. Děkujeme také našemu prodejci, společnosti Renocar, za pomoc s tímto kontraktem. Doufáme, že naše partnerství s Policií České republiky bude dlouhodobě pro obě strany přínosné. Samotným policistům, kteří budou jezdit na našich motocyklech, přejeme hezkou jízdu.“

Dalším z benefitů značky BMW je, že jsou včetně speciální výbavy montovány přímo v berlínské továrně BMW na speciální výrobní lince a nejedná se tedy o dodatečné úpravy sériových motocyklů. Speciální výbava motocyklů zahrnuje: výstražné majáky vpředu, teleskopický výsuvný maják vzadu, světlo stop, schránku s přípravou pro vysílačku a Bluetooth modulem, rozšířené ovládání na řídítkách, ochranné rámy, sirény a speciální lakování, respektive polepy.

V současné době disponuje Policie ČR přibližně 100 motocykly převážně značek Honda a Yamaha. Motocykly BMW by neměly tyto stroje nahradit, ale vozový park naopak rozšířit, čímž si Policie ČR vice než zdvojnásobí počet motocyklů ve službě.

Strach z těchto strojů by měly mít především piráti silnic, protože stroje by měly sloužit především ve službách Dopravní policie, která si od nich slibuje nejen to, že bude víc vidět, ale v náročném městském provozu zvýší svou operativnost a výrazně zkrátí I časy dojezdu k událostem. Žádný z motocyklů není v současné době vybaven technologií pro měření rychlosti a setkávat se s nimi budeme již od začátku příštího roku

Další články z rubriky:

  

  Videa

  Instagram

  
  

  Motodenik.cz

  © 2010-2019 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o., supported by AmbitionPro, s.r.o.