Nové GS za 20 let? BMW Motorrad Concept Z

Filip Tichý 28.12.2016

fotka

Jak bude vypadat populární GéeSo za takových dvacet třicet let? Totální univerzál, bude nabízet sportovní svezení, pak si přepnete na vzpřímený posaz a pneumatiky se změní na hrubý enduro vzorek, no a nakonec přepnete do autonomního režimu a necháte se v pololeže dovézt domů.

Taková je vize mnichovské designérky Anji Didrichsons, která rozpracovala tovární studii BMW Moto Vision představenou letos na podzim. Autonomní motocykl nám sice v dnešní době připadá jako naprostý nesmysl, ale upřímně řečeno, před deseti lety by také nikdo nevěřil v nástup automatických řidičů typu Tesla či Uber.

BMW Motorrad Concept Z rozpracovává myšlenku modulárního motocyklu, který se přizpůsobí podle typu projížďky. Vzpřímený režim Escape se může posunutím stupaček, řídítek a změnou geometrie změnit na Sport, kdy je řidič ve sportovní aerodynamické poloze. Vrcholem je ale režim Autonomous, který jezdci dovolí se pohodlně natáhnout a nechat řízení na samotném motocyklu. Na přístrojovce si pak jezdec může pustit film.

Tato studie zajímavým způsobem rozpracovává myšlenky, které přijdou na řadu až za desítky let. Ale je třeba počítat s tím, že dříve nebo později opravdu přijdou. Jen musíme doufat, že stroje ještě v té době ponechají člověka na vedoucím místě a nepřevezmou velení úplně ;-)Videa

Instagram
Motodenik.cz

© 2010-2018 motodenik.cz, Pointera Solutions s.r.o.